Sobota, 22. 5. 2021, 8.38

Liga NHL, 21. maj

Boston in Colorado korak do napredovanja

1

Boston Bruins | Aleksander Ovečkin in druščina v Bostonu za izenačenje. | Foto Guliverimage

Aleksander Ovečkin in druščina v Bostonu za izenačenje.

Hokejisti Bostona in Colorada so le še zmago oddaljeni od napredovanja v drugi krog končnice severnoameriške hokejske lige NHL, za uvrstitev v finale svojih skupin proti Washingtonu oziroma St. Louisu potrebujejo še eno zmago. Boston je na četrti tekmi prvega kroga tekmece premagal s 4:1, Colorado pa je na tretji vknjižil zmago s 5:1.

Svoje vodstvo v seriji je povišal tudi Winnipeg, ki je še drugič v gosteh premagal Edmonton, tokrat z nogometnim izidom 1:0, gol je dosegel v podaljšku. Prvič pa je zmagal Nashville, po dveh podaljških je bil s 5:4 boljši od Caroline in znižal zaostanek v zmagah na 1:2.

Prvi trije obračuni dvoboja med kosmatinci in prestolniki so se končali v podaljšku, tokrat pa je Boston prišel do zmage v rednem delu. Brad Marchand je dosegel edini gol v prvi tretjini, odločilni trenutki tekme pa so se zgodili na uvodu tretje. V 29. sekundi zadnjega dela je vodstvo povišal Čeh David Pastrnak, 34 sekund pozneje pa je mrežo gostov zatresel še Charlie Coyle. Ruski zvezdnik Aleks Ovečkin je s svojim 801. golom v NHL zaostanek znižal, toda dobrih pet minut pred koncem je prednost igralca več na ledu izkoristi Matt Grzelcyk, s tem pa postavil končni izid.

Colorado na prvih dveh domačih tekmah proti St. Louisu ni imel večjih težav, enako je bilo tudi na na prvem gostovanju. Zmagal je s 5:1, Ryan Graves je v statistiko vpisal gol in dve podaji. Čeprav udarni napad Colorada, v katerem so Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog and Mikko Rantanen, po šestih golih na prvih dveh tekmah tokrat ni bil strelsko razpoložen, pa so izjemno učinkovitost pokazali drugi. Plaz je na vsej sprožil 26 strelov, pet jih je v končalo v mreži, med drugimi se je prvič v karieri med strelce vpisal mladi Alex Newhook. Vratar gostov Philipp Grubauer je ubranil 31 strelov.

Nashville je bil v tretjem obračunu s Carolino blizu zmage po rednem delu, ki jo je z golom dobre tri minute pred koncem rednega dela preprečil Brett Pesce. Toda domači so le prišli do prvega uspeha v končnici, v drugem podaljšku jim je zmago zagotovil Matt Duchene. Juuse Saros na vratih gostiteljev je zbral kar 52 obramb.

V Edmontonu je padel le en gol, v peti minuti podaljška ga je za zmago Winnipega dosegel veteran Paul Stastny.