Bavarci upravičil vlogo favorita, tekmo zaznamoval spomin na Beckenbauerja

München , 12. 01. 2024 22.23 |

M.J., STA
0

Na obračunu 17. kroga nemške Bundeslige sta se v Münchnu udarila Bayern in Hoffenheim. Gostitelji so upravičili vlogo favorita in slavili z gladkih 3:0. Dva gola je dosegel Jamal Musiala, enega je v sodnikovem podaljšku dodal še Harry Kane.

Nogometaši v Nemčiji so začeli 17. krog Bundeslige. V Münchnu sta se v čustveni tekmi, ki so jo pri Bayernu posvetili nedavno preminuli legendi nemškega nogometa Franzu Beckenbauerju, pomerila domači Bayern in Hoffenheim. Aktualni prvaki so zmagali s 3:0 in začasno zmanjšali zaostanek za vodilnim Bayerjem na točko.

Današnja tekma je bila prva za bavarskega velikana po smrti klubske legende v nedeljo. Igralci so nastopili v posebnih spominskih dresih z napisom Danke Franz (Hvala, Franz), nosili so žalne trakove, pred tekmo so se Beckenbauerja spomnili z minuto molka. Med ogrevanjem so vsi nogometaši Bayerna nosili drese s Kaiserjevo številko pet. Iz kluba so sporočili, da bodo vse te posebne drese in druge dele opreme ponudili na dobrodelni dražbi, izkupiček bo namenjen fundaciji Franza Beckenbauerja.

Z minuto molka se bodo začele tudi preostale tekme tega kroga, prav tako bodo igralci vseh klubov nosili žalne trakove.

Bayern München vs Hoffenheim
Bayern München vs Hoffenheim FOTO: Sofascore.com

A uvod v današnjo tekmo je bil le prvi del spominskega dogajanja ob smrti Beckenbauerja. Na stadionu Allianz Arena je v teh dneh ogromen napis Danke Franz, posebna slovesnost pa bo na največjem mestnem stadionu 19. januarja, na njej se bodo na enega največjih nemških nogometašev vseh časov spomnili njegovi prijatelji, soigralci, nemški športni in nogometni delavci ter navadni navijači, ki bodo po pričakovanjih povsem zapolnili stadion s 75.000 sedeži.

Na tekmi je nato Bayern prišel do treh točk, a ne povsem zlahka. Za prvi gol je poskrbel Jamal Musiala, potem pa so domači kljub premoči dolgo ostali brez še kakšnega. Gostje so bili vse nevarnejši, a je ob prodoru Andreja Kramarića sredi drugega polčasa dobro posredoval Manuel Neuer. Za olajšanje pri domačih pa je nato poskrbel Musiala z drugim zadetkom v 70. minuti. Piko na i je v sodnikovem dodatku postavil prvi strelec prvenstva Harry Kane, ki je tako z 22. zadetkom v jesenskem delu sezone izenačil rekord Roberta Lewandowskega iz sezone 2020/21.

Vodilni Bayer Leverkusen (po današnji tekmi ima še točko naskoka pred Bayernom, a ima slednji tekmo manj) bo v tem krogu igral v soboto v Augsburgu. Tretji Stuttgart bo igral v nedeljo pri Borusii Mönchengladbach, četrti Leipzig slovenskih igralcev Benjamina Šeška in Kevina Kampla pa bo v soboto gostil Eintracht Frankfurt. Peta Borussia Dortmund pa bo v soboto zvečer gostovala pri zadnji ekipi lige Darmstadtu.