Olimpija po Hrvatih razbila še Madžare

Nogomet 22. Jan 202414:55 > 14:55 0 komentarjev
Zoran Zeljković
Zoran Zeljković Foto: Uroš Skaza

Ljubljanska Olimpija je na drugi pripravljani tekmi pred pomladanskim delom Prve Lige Telemach zabeležila še drugo visoko zmago.

Pred desetimi dnevi je na Kodeljevem s kar 8:0 razbila hrvaško ekipo Jarun, v ponedeljek pa je v Beleku v Turčiji nadigrala še madžarskega prvoligaša Debrecen (4:0).

Mrežo sedemkratnega madžarskega prvaka je v 19. minuti načel Diogo Pinto, visoko zmago Ljubljančanov pa so v drugem polčasu potrdili še Admir Bristrić, Raul Florucz in Nemanja Motika.

Zmaji so na prvih dveh pripravljalnih tekmah dosegli kar 12 zadetkov, prejeli pa niso niti enega.

V Beleku so na zelenico pritekli tudi celjski nogometaši. Vodilna ekipe Prva Lige Telemach se je pomerila s poljskim Pogonom Luke Zahovića. Grofi po povedli na začetku drugega polčasa po avtogolu Alexandra Gorgona, Poljake pa je v 83. minuti rešil Armenec Vahan Bichakhchyan.

Na turških tleh je prvo pripravljalno tekmo odigral tudi Maribor, ki se je s slovaškim Trenčinom razšel brez zadetkov.