160825

NBA: Boston uprizoril povratek in zmagal prvo tekmo finala

Avtor: Urban Kolman
3. 6. 2022, 08.22

Košarkarji Boston Celtics so zmagovalci prve tekme velikega finala severnoameriške košarkarske lige NBA za naslov prvaka. Kelti so v gosteh v San Franciscu ponoči po preobratu v zadnji četrtini prepričljivo s 120:108 premagali Golden State Warriors ter v boju na štiri zmage povedli z 1:0.

Jaylen Brown je dosegel 24 točk, Al Horford je zadel šest trojk ter prvo tekmo finala lige NBA končal s 26 točkami.

Odločilen je bil preobrat v zadnji četrtini. Celticsi so v zadnjih 12 minutah premagali Warriors z delnim izidom 40:16, potem ko so konec tretje četrtine zaostajali za 15 točk.

Stephen Curry, ki je zadel sedem trojk, je dosegel 34 točk, a bojevniki niso mogli vzdržati tempa igre, ki ga je narekovala gostujoča zasedba v zadnji četrtini.

Druga tekma bo v noči na ponedeljek prav tako v Chase Centru v San Franciscu.

“Tem fantom oddajte priznanje,” je dejal trener Golden Stata Steve Kerr. “V četrti četrtini so zadeli prav vse velike mete. Boston je pravkar odigral sijajno četrtino. Prišli so in si prislužili zmago,” je trener domače zasedbe pohvalil goste.

“To je moja čustvena reakcija, čemur sem bil pravkar priča, so prišli in odigrali hudičevo dobro četrto četrtino, in to jim je treba priznati. To je precej preprosto,” je pojasnil.

Boston je v konferenčnem finalu vzhoda izločil Miami Heat s 4:3 v zmagah, košarkarji iz zlate dežele pa so bili v finalu zahodne konference s 4:1 boljši od Dallas Mavericks slovenskega asa Luke Dončića.

Boston se je prvič po letu 2010 uvrstil v finale lige NBA. Kelti imajo priložnost, da spet postanejo edini rekorderji lige NBA. Trenutno so s 17 naslovi prvaka izenačeni z Los Angeles Lakers. Bojevniki, ki so nazadnje osvojili tri naslove med letoma 2015 in 2018, imajo šest naslovov prvaka.

Vir: STA

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več