Marko Alvir je v 45. minuti prišel do drugega gola sezone. Prvič je zadel v 5. krogu proti Taboru za 1:0. Foto: www.alesfevzer.com

Po premoru za reprezentančne tekme, pred katerim se je iztekla prva tretjina sezone 2021/22, se Prva liga nadaljuje s 13. krogom. V soboto sta bili odigrani dve tekmi: v Murski Soboti in Mariboru. Vodilni Koper in Olimpija igrata v nedeljo, drugi Bravo pa šele v ponedeljek.

Alvir udaril ob izteku 1. polčasa

Alvir vijoličastim priboril tri točke

Celoten polčas je Maribor pritiskal, kombiniral in iskal vodilni gol, ko je že delovalo, da so se Radomlje ubranile, so gostitelji v izdihljajih tekme le dosegli vodilni gol. Razpoloženi Rudi Požeg Vancaš je preigraval na levi strani in znotraj 5 m našel Marka Alvirja, ki je z desno sprejel žogo, z levo pa silovito zabil pod prečko.

Po 45 minutah je bilo razmerje poskusov strelov 7:2 v korist Mariborčanov.

Maribor in Radomlje so igrali jubilejno deseto prvoligaško srečanje.
Maribor in Radomlje so igrali jubilejno deseto prvoligaško srečanje. "Mlinarji" še nikoli niso premagali "vijoličastih", na 9 tekmah so iztržili dva remija, a v Ljudskem vrtu še niso osvojili točke. V 4. krogu je bilo v Domžalah 2:1 za Štajerce (Varga 65.; Vrhovec 16./11-m, 26.). Foto: www.alesfevzer.com

Kopica zapravljenih strelov se ni maščevala

Na začetku 2. polčas so se gostje odprli v želji po izenačenju, začele so se vrstiti polpriložnosti na obeh straneh. Zlasti Ognjen Mudrinski bi moral iz treh protinapadov iztržiti kaj več kot le en pošten strel z glavo, ki ga je vratar Radomelj Darko Marjanović zanesljivo ubranil. V končnici tekme je bil blizu drugemu golu vijoličastih še Martin Milec, a je za las zgrešil.

Kljub temu Maribor ni bil kaznovan za zapravljene strele, saj so bili gostje še bolj nenatančni in so na petem prvoligaškem gostovanju v Ljudskem vrtu še petič izgubili. Vijoličasti so s šesto zmago sezone skočili na tretje mesto, s točko pred Olimpijo in Muro. Mlinarji ostajajo trdno na zadnjem, desetem mestu Prve lige Telemach.

Spodbudna popotnica prvakov pred Rennesom

Mura se s peto prvenstveno zmago podaja v 3. krog Konferenčne lige, v okviru katerega v četrtek v Mariboru gosti razigrani Rennes. Foto: www.alesfevzer.com

Pred novim izzivom v Konferenčni ligi (v četrtek v Ljudski vrt v Maribor prihaja Rennes) je Mura z obilo težav na koncu le strla odpor zanjo neugodnega Aluminija, ki je v 2. polčasu vodil četrt ure in vse do zadnjih minut držal remi, ko je z razdalje udaril rezervist Samsodin Ouro in s prvim golom v Sloveniji poskrbel za peto zmago državnih prvakov.

Prvi napad in avtogol za vodstvo Mure

Mura, ki se je v prvi tretjini prvenstva velikokrat mučila v napadu, je povedla že v prvem napadu. Mitja Lotrič je poslal predložek v kazenski prostor, gostujoči branilec Chinwendu Johan Nkama pa je žogo nespretno izbijal in jo preusmeril v lastno mrežo.

Đerlek izenačil ob izdatni pomoči Gorenca

Aluminij je na Fazaneriji kar 58 minut držal vsaj točko, a na koncu je šestič v sezoni ostal praznih rok in na 9. mestu, kar ob koncu sezone prinaša dodatni dvoboj z drugim iz 2. SNL za mesto v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Aluminij je počasi vzpostavil ravnotežje in po slabe pol ure izenačil, pri čemer je tudi drugi gol tekme dišal po avtogolu. Armin Đerlek je preigraval v kazenskem prostoru, njegov strel pa je skušal blokirati Jan Gorenc, a je žoga samo spremenila smer in je bila zunaj dosega vratarja Matka Obradovića.

Po izenačenju so na svoji Fazaneriji zagospodarili varovanci Anteja Šimundže. Po kotu Mitja Lotriča je z glavo udaril Amadej Maroša, a je na golovi črti zadetek preprečil Jure Matjašič.

Sorodna novica Delius ob 2.30 sedel na mostu in začutil, da se želi zmaj srečati z njim

Branilec rešil gol na črti, nato Kidrič zabil za 2:1

Drugi polčas ni spremenil razmerja moči, Sobočani so pritiskali in gol je visel v zraku. V 58. minuti je Nardin Mulahusejnović z diagonalnim strelom med nogami že premagal Luka Janžekoviča, a je gostujoči branilec Emir Azemović z drsečim štartom požrtvovalno preprečil gol.

Kazen je sledila že v naslednji minuti, ko je Klemen Bolha iz sredine poslal visoko globinsko žogo v kazenski prostor, Marin Karamarko je s škarjicami zgrešil izbijanje, Rok Kidrič pa jo je sprejel in neusmiljeno zabil pod prečko za vodstvo Aluminija z 2:1.

Prvo soočenje Aluminija in Mure se je v 4. krogu v Kidričevem končalo z 1:1 (Kadrić 31.; Lotrič 21.). Na šestih prvoligaških soočenjih v Fazaneriji je tehtnica z izkupičkom 3-1-2 (goli 12:9) rahlo na strani Pomurcev. Foto: www.alesfevzer.com

Gorenc izenačil po kotu

Pritisk Mure se je stopnjeval, glavne priložnosti pa so ponudile prekinitve. V 74. minuti je iz kota z desne strani dober predložek poslal Mitja Lotrič, na črti petih metrov pa je najvišje skočil in z glavo dobro udaril Jan Gorenc za 2:2. 22-letni branilec se je z drugim golom sezone oddolžil za v lastno preusmerjeno mrežo ob izenačenju Aluminija.

Bomba Oura za zmago Mure

Želja Pomurcev po zmagi je bila ogromna in v 83. minuti so dočakali preobrat. Rezervist Samsodin Ouro je na dobrih 25 metrih prejel žogo in se odločil za strel z razdalje, s katerim je zadel tik ob levi vratnici. Kakšen krstni zadetek 21-letnega Nemca!

Na koncu je Muri peto prvenstveno zmago prinesel napadalni pristop. Ob koncu tekme je bilo razmerje poskusov strelov 12:6, od tega v okvir 6:2.

Dva preobrata na Fazaneriji ob zmagi Mure

NOGOMET – PRVA LIGA

13. krog

Sorodna novica Požeg Vancaš: "Čakam gol, ki bi veliko pomenil s psihološkega vidika"

MARIBOR – KALCER RADOMLJE 1:0 (1:0)
1500; Alvir 45.

Maribor: Jug; Milec, Mitrović, Voloder, Sikošek, Vrhovec, Repas, Sellouki (64./Žugelj), Alvir, Požeg Vancaš (78./Šturm), Mudrinski.

Kalcer Radomlje: Marjanović; Primc (70./Blaić), Zulj, Guček, Mužek, Zabukovnik, Nuhanović (70./Cerar), Božić, Pogačar (59./Varga), Kregar (70./Guzina), Šarić (93./Petek).

Sodnik: Roman Glažar (Hajdina).
Rumeni kartoni: Žugelj 79.; Božić 38., Kregar 40.

MURA – ALUMINIJ 3:2 (1:1)
1500; Nkama 3./ag, Gorenc 74., Ouro 83.; Đerlek 28., Kidrič 59.

Mura: Obradović; Karničnik, Gorenc, Karamarko, Šturm (80./Pucko), Horvat, Lorbek (63./Ouro), Maroša (63./Klepač), Kous, Lotrič (K. Cipot), Mulahusejnović.

Aluminij: Janžekovič; Ploj, Nkama, Azemović, Bolha, G. Pečnik, Matjašič (63./T. Pečnik), Prša (82./Dodlek), Marinšek, Đerlek, Kidrič (86./Kadrić).