Olimpija po trenerju izgubila še drugo mesto, na katerega je skočil Maribor

Maribor, 11. 05. 2024 23.08 | Posodobljeno pred 23 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Jakob Batič
49

Nogometaši Maribora so v 35. krogu dobili večni derbi z Olimpijo (2:1) in jo tako prehiteli na drugem mestu prvenstvene razpredelnice. Za domače sta zadela Hilal Soudani v prvem in Pijus Širvys v drugem polčasu, vmes so zmaji izenačili po avtogolu Martina Milca.

Prva velika priložnost se je v deseti minuti ponudila gostom, po hitrem protinapadu je z leve strani močno sprožil Peter Agba, ki je stresel vratnico.

Če zmajem ni uspelo izkoristiti prve priložnosti, pa je to uspelo domačim. Po četrt ure igre je Josip Iličić s sijajno asistenco z leve strani v ogenj poslal Hilala Soudanija. Alžirec je izkoristil darilo Matevža Vidovška, ki je napačno ocenil žogo in jo povsem zgrešil, ter brez težav zadel v prazno mrežo.

Za nekaj nejevolje v vijoličastem taboru je po zadetku poskrbela poškodba motorja igre na sredini Jana Repasa, namesto katerega je Ante Šimundža v igro poslal njegovega brata Žigo

Zadnji večni derbi je s tribune spremljal tudi selektor Matjaž Kek.
Zadnji večni derbi je s tribune spremljal tudi selektor Matjaž Kek. FOTO: Damjan Žibert
V Ljudskem vrtu se je zbralo 10.460 navijačev. Največ v tej sezoni prve lige.

Po slabe pol ure igre je (skoraj) razprodani Ljudski vrt še drugič eksplodiral. Navdahnjena Soudani in Iličić sta zamenjala vlogi, vendar je bilo veselje Mariborčanov kratko, saj je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Zatem so znova nastopile minute zmajev. Sven Šoštarič Karič je z izbijanjem preprečil gotov zadetek Davida Sualeheja. Raul Florucz je slabo zaključil po predložku z leve strani, kjer je Mariborčanom obilo preglavic celoten prvi del povzročal prodorni Nemanja Motika. Le minuto kasneje pa bi moral prav srbski krilni nogometaš bolje izkoristiti slabo izbijanje Pijusa Širvysa, vendar je ostalo pri 1:0.

Ker so pri zmajih sredi tedna odslovili Zorana Zeljkovića, je ekipo na derbiju vodil kar športni direktor Goran Boromisa. FOTO: Damjan Žibert

Tudi drugi polčas je z nevarnim poskusom odprl Agba, ki je zaključil po hitrem protinapadu gostov, vendar Ažbe Jug ni imel večjih težav. V 58. minuti pa je Olimpija izenačila, potem ko je po kombinaciji na levi strani v kazenskem prostoru zaključil Sualehe, žoga pa se je na poti v domačo mrežo odbila od Martina Milca. Domači navijači so nekaj dodatnih živcev izgubili zavoljo kar tri minute trajajoče VAR preverbe, ki pa je na koncu pokazala, da je bilo vse regularno.

Izenačujoči gol je gostom dal zagon, saj so si zatem pripravili še nekaj polpriložnosti, ki so ostale neizkoriščene. Je pa bil zato toliko bolj učinkovit Maribor. Deset minut po avtogolu Milca je Iličić izvedel kot, na drugi vratnici pa je nebeško skočil Pijus za novo prednost domačih.

Josip Iličić je podal pri obeh zadetkih Mariborčanov.
Josip Iličić je podal pri obeh zadetkih Mariborčanov. FOTO: Damjan Žibert

Drugi prejeti zadetek je povsem presekal zmaje, ki jih je s klopi vodil kar športni direktor Goran Boromisa. Ta je v nadaljevanju v igro poslal Jorgeja Silvo, Marka Bresta, Admirja Bristrića in Pedra Lucasa, kar pa stanja na terenu ni bistveno spremenilo. Na drugi strani je Šimundža v polno zadel s trojno zamenjavo v 64. minuti ob izidu 1:1, ko je igro na sredini poživil z Blažem Vrhovcem, vstopila pa sta še Behar Feta in Etienne Beugre

Mariborčani so v zaključku srečanja brez težav ohranjali sicer minimalno vodstvo, ki jim je na koncu zadostovalo za skok na drugo mesto na lestvici. Pred zadnjim krogom so pri 66 točkah, Olimpija ima dve manj. Violičasti v zadnjem krogu gostujejo v Kopru, zmaje pa čaka mestni derbi z Bravom.