Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

ku
0 28.05.2022 08:41:33

Velik prijatelj Slovenije in še boljši prijatelj Gorana Dragića je naredil nekaj neverjetnega (video)

Reuters
Košarkarji Miamija so na šesti tekmi finala vzhodne konference lige NBA v Bostonu ugnali domače Celtics s 111:103 in izsilili sedmo odločilno tekmo na domačem parketu.

Ključni košarkar za zmago Miamija je bil Jimmy Butler z neverjetnimi 47 točkami, devetimi skoki osmimi podajami in štirimi ukradenimi žogami.
Še pet minut pred koncem tekme je Boston vodil s 97:94, a je bila ekipa iz Floride v ključnih trenutkih v dvorani TD Garden bolj zbrana in si priborila zmago. Samo v zadnjih dveh minutah je Butler dosegel sedem točk in podajo.
"Ekipa verjame vame, tudi trenerji in to mi daje veliko samozavest, da enostavno lahko grem na parket in igram košarko," je po tekmi dejal košarkar, za katerega je ESPN poročal, da je dosegel najboljšo statistiko v zgodovini v končnici lige NBA. Kyle Lowry je 18 košem dodal 10 asistenc.

Pri Bostonu je bil s 30 koši najbolj učinkovit Jayson Tatum s 30 točkami, Derrick White je dosegel 22 tok, Jaylen Brown pa 20.
Odločilna tekma bo na sporedu v noči z nedelje na ponedeljek. Domači teren pa v tem dvoboju nikakor ne bo prednost. V šestih dvobojih letošnjega konferenčnega finala sta ekipi doma zmagali le po enkrat in dvakrat v gosteh. Zmagovalec se bo v finalu pomeril z Golden State Warriors, ki so v petek na zahodu izločili Dallas Mavericks z Luko Dončićem.
Miami je v velikem finalu lige NBA nazadnje igral pred dvema letoma, ko so se naslova veselili Los Angeles Lakers, Boston pa leta 2010, ko je šel naslov prav tako v Los Angeles. Boston Celtics in Los Angeles Lakers so tudi rekorderji po številu naslovov v ligi NBA. Obe ekipi imata v svojih vitrinah 17 zmagovalnih pokalov.

Značke: jimmy-butler, miami