MVP Jokić premalo za razpoložene bojevnike, volkovi presenetili v Memphisu

San Francisco, 17. 04. 2022 07.43 |

STA, J.B.
1

Košarkarji ekip Golden State Warriors in Philadelphia 76ers so pred domačimi navijači z zmago mirno začeli končnico lige NBA, v kateri moštva igrajo na štiri zmage. Medtem pa so v Memphisu in Dallasu že po prvi tekmi zaradi porazov pod pritiskom. Pri Dallasu upajo na čimprejšnjo vrnitev Luke Dončića, ki bo bržkone izpustil tudi drugo tekmo.

Stephen Curry je ob povratku srečanje začel na klopi.
Stephen Curry je ob povratku srečanje začel na klopi. FOTO: AP

Odlično so končnico pred domačimi navijači v San Franciscu začeli Golden State Warriorsi, ki so ob vrnitvi Stephena Curryja premagali Denver Nuggetse s 123:107. Curry se je vrnil v ekipo po poškodbi stopala in zaigral prvič po 16. marcu ter s klopi v dobrih 21 minutah na igrišču zabeležil 16 točk, tri skoke in štiri podaje.

Bojevniki so imeli igro pod nadzorom v drugem polčasu, s 30 točkami pa se je izkazal Jordan Poole, ki je prvič v karieri zaigral v končnici. Klay Thompson je k zmagi dodal 19 točk.

Nikola Jokić pri zlatih zrnih ni imel najboljšega dne. Najkoristnejši igralec (MVP) pretekle sezone ni našel odgovora na poteze tekmecev, a je kljub temu zbral 25 točk in deset skokov. Štiri minute je za Denver odigral tudi Slovenec Vlatko Čančar, vendar se ni vpisal med strelce; zbral je en skok in podajo.

"Brez dvoma imajo orodje za zmago. Mislim, da sem zgrešil nekaj lahkih metov, a so me tekmeci res dobro znali zaustaviti," je po tekmi dejal Jokić in dodal: "Torej moram biti naslednjič boljši. Vsaj polaganj in lahkih metov ne smem zgrešiti."

Volkovi presenetili grizlije, Maxey navdušil v mestu bratske ljubezni

Na zahodu so bile tri tekme, prednosti domačega terena na prvi tekmi tako kot Dallas niso izkoristili Memphis Grizzliesi, ki so proti Minnesota Timberwolvesom izgubili s 117:130. Anthony Edwards je bil ob svojem prvencu v končnici prvi strelec tekme s 36 točkami, Karl-Anthony Towns je k zmagi dodal 29 točk in 13 skokov. Malik Beasley je za volkove, ki komaj drugič po letu 2004 nastopajo v končnici lige NBA, dodal 23 točk.

Na vzhodu so Philadelphia 76ers zanesljivo s 131:111 premagali Toronto Raptorse. Domači so na tekmi zaostajali le pri 0:4 in 4:5, nato pa je ekipa okoli zvezdnikov Joela Embiida in Jamesa Hardna prevzela nadzor. Center Embiid je dosegel 19 točk in 15 skokov, a prvi igralec domače ekipe je bil tokrat Tyrese Maxey z 38 točkami. James Harden je bil dober podajalec s 14 asistencami in je obenem dosegel 22 točk, Tobias Harris pa 26.

James Harden je odlično razigraval soigralce.