Olimpija zanesljivo preko Radomelj

Kidričevo, 03. 04. 2022 22.33 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Nogometaši Olimpije so v 29. krogu Prve lige Telemach premagali Kalcer Radomlje s 4:1 (2:1). Nogometaši Aluminija so izgubili proti Bravu z 0:2 (0:0) in se tako še za korak približali izpadu v drugo ligo. Kidričani so namreč sedem krogov pred koncem na dnu lestvice, na katerem za deveto Tabor Sežano zaostajajo štiri točke, za osmouvrščenimi Radomljami pa za kar devet točk.

Olimpija je prvič nastopila pod vodstvom legendarnega Roberta Prosinečkega, ki je v svojo novo ekipo vpeljal igranje v sistemu 4-3-3, a tokrat ni mogel računati na kaznovane Đorđeja Crnomarkovića, Mustafo Nukića in Svita Sešlarja. Je pa po skoraj petih mesecih spet zaigral Timi Max Elšnik. Zeleno-beli so ob Prosinečkijevem debiju zmagali in tako na tretjem mestu še naprej za sedem točk zaostajajo za Mariborom. Radomlje so osme.

Ivan Prtajin je bil prvi na tekmi z zaključnim strelom, a je bil v drugi minuti nenatančen. Toda obe ekipi sta začeli odločno, tudi Radomljani so namreč pokazali nekaj obetavnih napadov, v deveti minuti je s petih metrov zgrešil Tomislav Mrkonjić. V 12. minuti so gosti tudi zadeli, a iz prepovedanega položaja, tako da gol ni obveljal.

V 14. minuti pa je Olimpija prišla do najstrožje kazni, ko je po strelu Maria Kvesića žoga v roko zadela Luko Gučka. Prav Kvesić je nato tudi zanesljivo izvedel udarec z bele pike. Radomljani so izenačili v 29. minuti, ko je Mark Zabukovnik streljal z 20 metrov, žoga pa se je od prečke odbila v mrežo.

Domači nogometaši pa so pet minut pozneje znova povedli, med strelce se je z roba kazenskega prostora vpisal Aldair Djalo. Mrkonjić je v 43. minuti spet prišel do strela v bližini gola, toda Olimpijin vratar Ivan Banić se je izkazal, tako kot malo pozneje po poskusu Gedeona Guzine.

Statistika tekme Olimpija - Radomlje
Statistika tekme Olimpija - Radomlje FOTO: Sofascore.com

Uvod drugega polčasa ni bil tako bogat z nevarnimi akcijami, čeprav so v prvih minutah Radomljani kar močno pritisnili. Pozneje pa so Ljubljančani nadzorovali potek tekme in v 63. minuti še oplemenitili prednost, ko je po lepi akciji in podaji Erica Boakyeja v kazenskem prostoru z nizkim strelom zadel Almedin Ziljkić.

Ta je nato poskusil s strani streljati še v 67. minuti, toda Emil Velić je z nekaj težavami žogo ukrotil. Na drugi strani je Guček v 73. minuti z glavo meril malce previsoko, v 82. minuti pa je po Prtajinovem strelu žoga zadela obe vratnici in se odbila nazaj v polje. Pozneje je z leve strani poskusil še Marijan Čabraja, takrat pa je posredoval Velić. Ta je ustavil tudi strel Aljoše Matka z roba kazenskega prostora v 89. minuti.

V 90. minuti pa je še Prtajin dosegel gol, ko je po lepi akciji, v katero sta bila udeležena še Robert Mudražija in Nik Prelec, končal z nizkim strelom v kazenskem prostoru.

Bravo boljši od Aluminija

Zasedba Dejana Grabića je še tretjič v nizu na medsebojnih tekmah ugnala Aluminij. Tokrat ga je ob odsotnosti kaznovanega Simona Nsanaja premagala tudi z izjemnim zadetkom Gašperja Trdina in ohranila stik z mesti, ki vodijo v Evropo. Zadnjeuvrščeni Kidričani pa so sicer pokazali dobro igro, bili boljši v posesti žoge in imeli enako število strelov, a ostali brez gola in zelo potrebnih točk.

Statistika tekme Aluminij – Bravo

Kidričani so imeli v enajsti minuti prvo veliko priložnost na tekmi, ko je Haris Kadrić sam stekel proti vratom gostov, toda na koncu je preslabo streljal oziroma je Matija Orbanić prebral njegovo namero.

Sicer pa sta obe ekipi kazali željo po napadu. Med drugim je moral Luka Janžekovič posredovati v 18. minuti, ko je ujel žogo po nevarni podaji s prostega strela z leve strani. Pred tem jo je v bližini gola zgrešil Stefan Milić. Isti igralec je ob praktično identični akciji žogo z glavo zgrešil tudi v 21. minuti.

Po še nekaj neuspešnih strelih oziroma napadih je Bravo spet zagrozil v 31. minuti, ko je ob svojem stotem prvoligaškem nastopu streljal Luka Kerin z roba kazenskega prostora, vendar je bil nenatančen. Štiri minute pozneje pa je Janžeković obranil njegov poskus z razdalje. Pozneje so spet odločneje grozili domači, med drugim je v 41. minuti močno, a nenatančno sprožil Mario Musa.

V drugem polčasu je v 49. minuti prvi spet poskusil Kerin, a je zadel le zunanji del mreže, na drugi strani je v 57. minuti Roko Prša poskusil z desne strani iz bližine, toda Orbanić je bil spet na mestu.

V 63. minuti pa so Ljubljančani povedli, in to s pravim "evrogolom". Trdin se je namreč odločil za strel s približno 35 metrov in žogo poslal v levi zgornji kot Aluminijevih vrat.

Tri minute pozneje je Orbanić ustavil nevaren prosti strel Martina Šrolerja, Kidričani pa so še naprej iskali izenačenje in bili nekajkrat nevarni. Med drugim je v 80. minuti ključno posredoval Mitja Križan in preprečil zadetek domačih.

Ti so vse stavili na napad, toda v 84. minuti so izgubili žogo na sredini igrišča, kar je na koncu s strelom pod prečko kaznoval Martin Kramarič za končnih 2:0.

Koper do pomembnih treh točk na Fazaneriji

Reprezentančni premor je prekinil nalet nogometašev Mure, ki so se s serijo petih tekem brez poraza približali tretjeuvrščeni Olimpiji. Toda tokrat so igrali proti tekmecu, ki ga v tej sezoni še niso premagali. In pri tem je tudi ostalo, saj so Koprčani po zaslugi razpoloženega vratarja in golov v drugem polčasu ohranili stik z vodilnim Mariborom, za katerim zaostajajo za tri točke. Mura je četrta.

Ekipi sta dinamično začeli tekmo, Sobočani so najprej dvakrat malce grozili v kazenskem prostoru, je pa moral tudi domači vratar Marin Ljubić, žoga je zadela tudi vratnico, posredovati v 12. minuti po poskusu Koprčanov, ki so ob Maksu Barišiću, ta je že končal sezono, pogrešali tudi Mateja Palčiča.

Domači trener Damir Čontala je že v 26. minuti moral poseči po menjavi vratarja, saj si je Ljubić poškodoval stegensko mišico, zamenjal ga je Marko Zalokar. Ta je imel kmalu nekaj dela, ko je predenj z leve strani prišel Luka Šušnjara, toda Murin čuvaj mreže je žogo odbil.

V 34. minuti so imeli novi lepi priložnosti domači nogometaši, prvič je po poskusu Klemna Šturma pravočasno posredoval Diogo Izata, drugič pa po strelu Tomija Horvata vratar Adnan Golubović.

V 50. minuti so imeli Koprčani dotlej najlepšo priložnost na tekmi, ko je bil sam pred Zalokarjem Šušnjara, toda soboški čuvaj mreže je bil uspešnejši. Devet minut pozneje je na drugi strani Mirlind Daku močno z desne skušal presenetiti Golubovića, ki pa se ni dal, tako kot ne po Horvatovem poskusu v 62. minuti.

Le nekaj trenutkov pozneje je Daku grdo zgrešil iz bližine, vse zapravljene priložnosti Mure pa je v 69. minuti kaznoval branilec Kopra Ivan Novoselec, ki je z diagonalnim strelom z desne strani kazenskega prostora matiral Zalokarja.

Soboški vratar je vsega štiri minute pozneje pobral še eno žogo iz svoje mreže, takrat ga je ukanil Lamin Colley malce z leve strani kazenskega prostora. Te prednosti pa izbranci Zorana Zeljkovića niso izpustili več iz rok.

Tudi po zaslugi Golubovića, ki je v 90. minuti res dobro posredoval po nevarnem strelu Horvata z roba kazenskega prostora. Je pa koprski vratar vendarle klonil v 92. minuti, ko ga je iz bližine z glavo premagal Žiga Škoflek.