Karim Benzema že od 1. julija 2009 nosi dres madridskega Reala. Še nikoli ni imel tako imenitne sezone. V prvenstvu je vodilni strelec in najzaslužnejši za visoko prednost kraljevega kluba. Tokrat je v 17 minutah popeljal Real iz pekla do raja. Foto: Reuters

Prvo tekmo na Parku princev je v sodnikovem dodatku odločil Kylian Mbappe (1:0). Izjemni napadalec je šest minut pred odmorom zadel znova in povišal skupno prednost francoskih prvakov. V zadnje pol ure so izbranci Mauricia Pochettina popolnoma odpovedali, prejeli tri zadetke in doživeli enega izmed najgrenkejših porazov. Večji polom je bil le tisti pred petimi leti v Barceloni z 1:6.

PSG še nikoli v zgodovini ni osvojil evropskega naslova. To je lovorika, ki si jo v klubu najbolj želijo. Zelo blizu so bili predlani, ko jih je v finalu v Lizboni z 1:0 premagal Bayern. V lanski sezoni jih je s skupnim izidom 4:1 v polfinalu izločil Manchester City.

Mbappe nerešljiva uganka za obrambo Reala
Hitri Mbappe je tudi na stadionu Santiago Bernabeu povzročal ogromne težave obrambi kraljevega kluba. V 13. minuti je ušel Ederju Militau in streljal z leve strani, a je bil Thibaut Courtois na pravem mestu.

Kylian Mbappe je znova zatresel mrežo Madridčanov. Foto: Reuters

Madridčani niso našli prave igre. Benzema je poskusil z 20 metrov v 25. minuti, a je zgrešil vrata. V 34. minuti je Presnel Kimpembe podal do Nuna Mendesa, ki je zaposlil Mbappeja. Sijajni napadalec je žogo od vratnice poslal v mrežo, vendar gol ni veljal. Stranski sodnik je dvignil zastavico, saj je bil Mendes v prepovedanem položaju.

Šest minut pred odmorom so Francozi zasluženo povedli. Neymar je lepo podal prek Militaa v prazen prostor, hitri Mbappe je stekel proti vratom po levi strani in z močnim strelom s 15 metrov z desnico zatresel mrežo.

Na začetku drugega polčasa nič ni kazalo na preobrat
Real je bil v podrejenem položaju tudi na začetku drugega polčasa. Neymar je znova podal do Mbappeja, ki je v 54. minuti preigral Courtoisa in zatresel mrežo. Tokrat je bil prepovedani položaj zelo očiten in ostalo je pri 0:1.

Vinicius Junior in Karim Benzema sta mojstrsko izpeljala protinapad za 3:1. Foto: Reuters

Začetniška napaka Donnarumme vrnila Real med žive
Po uri igre je Benzema pritisnil na Donnarummo, ki se je hitro znebil žoge, a jo podal naravnost na nogo Viniciusa Juniorja. 21-letni Brazilec je takoj podal pred vrata, kjer je Benzema z desnico izenačil na 1:1.

Real je dobil silovit zalet. Benzema je bil neustavljiv, v 64. minuti je z glavo le malce zgrešil vrata po predložku Rodryga z desne strani. Parižani so bili neprepoznavni, nikakor se jim ni uspelo otresti pritiska. V 73. minuti je Vinicius Junior iz ugodnega položaja streljal čez vrata.

Mojstrska podaja Modrića
Četrt ure pred koncem je Luka Modrić z izjemno podajo med nogama Kimpembeja v kazenskem prostoru našel Benzemaja, ki je z desno nogo poslal žogo v mrežo. Marquinhos je skušal posredovati z drsečim štartom, a je le še dvignil žogo prek Donnarumme.

Lionel Messi je bil neviden v drugem polčasu. V Madridu je velikokrat blestel na el clasicih, tokrat pa je popolnoma odpovedal. Foto: Reuters

Hitri Vinicius Junior zrežiral odločilni zadetek
Šokirani Parižani so izvajali sredino igrišča in takoj izgubili žogo. Vinicius Junior je ušel po levi strani in podal v kazenski prostor, Marquinhos se je dotaknil žoge in jo podaljšal naravnost do Benzemaja, ki je s 14 metrov z desnico povišal na 3:1.

Messiju ni uspelo izsiliti podaljška
Trener francoskih prvakov Mauricio Pochettino je v igro poslal Angela di Mario in Juliana Draxlerja. Parižanom se ni uspelo pobrati. Edino priložnost za podaljšek je imel Lionel Messi, ki je s prostega strela s 25 metrov zadel zgornji del mreže.

Pochettino: Naslednjih nekaj tednov ne bo lahkih
"Naredili smo nekaj velikih napak. Prvi zadetek Reala je popolnoma spremenil potek tekme. Vzdušje na stadionu se je dvignilo, potem ko smo bili eno uro boljši. V desetih minutah smo zapravili četrtfinale. Najslabši občutek je, ko izgubiš tekmo, potem ko si bil boljši tekmec. Naslednjih nekaj tednov ne bo lahkih," je povedal Pochettino.

Ancelotti: Ključen je bil prvi gol Benzemaja
"Ključen je bil prvi gol Benzemaja. Dinamika tekme se je spremenila, navijači so skočili na noge. Po izenačenju smo nadzorovali potek srečanja, pritisnili smo še bolj," je bil navdušen trener Reala Carlo Ancelotti.

City zlahka ohranil visoko prednost
Manchester City je na prvem obračunu v Lizboni s kar 5:0 ugnal Sporting. Povratna tekma na stadionu Etihad je bila le formalnost.

Veteran Scott Carson je po skoraj 17 letih znova branil na tekmi Lige prvakov. Foto: Reuters

Tokrat sinjemodrim kljub terenski prevladi v prvem polčasu ni uspelo zatresti mreže. V 47. minuti je bil natančen Gabriel Jesus, a so sodniki zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. City je bil tudi v nadaljevanju boljši, a sta mreži ostali nedotaknjeni.

Carson po skoraj 17 letih znova branil v Ligi prvakov
Pep Guardiola je ponudil priložnost 36-letnemu vratarju Scottu Carsonu, ki je drugič zaigral v Ligi prvakov. Prvič je v njej v dresu Liverpoola igral pred 16 leti in 338 dnevi, kar je najdaljše časovno obdobje med nastopoma v Ligi prvakov.