Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

0 02.11.2022 11:33:17

Borg preprečil slavje Artnaka

Bor Artnak
TS/SPORTIDA
Bor Artnak odličnega tedna v egiptovskem Šarm el Šejku na turnirju ITF z nagradnim skladom 15.000 ameriških dolarjev ni uspel kronati s turnirsko zmago.

Proti Leu Borgu je bil na odlični poti, da bi bil drugič v karieri najboljši na profesionalnem ITF-turnirju, a na koncu se je po dveh urah in pol igre naslova veselil leto dni starejši, 19-letni Šved. Bor, ki je trenutno najvišje uvrščeni slovenski aktivni igralec, se je v Egiptu do finala prebil brez izgubljenega niza. Odlično je začel tudi finalni nastop, kjer mu je nasproti stal sin slovitega Björna Borga. Prvi niz je Slovenec dobil s 6:4, v izjemno izenačenem drugem nizu pa si je v 11. igri pri rezultatu 5:5 uspel priigrati žogico za break. Šved se je rešil, niz kasneje dobil še pred podaljšano igro, bolje od Bora pa začel tudi tretjega. Hitro je povedel s 3:0, a Artnak se ni predal. V deveti igri niza je pri zaostanku s 3:5 in 40:30 na servis Šveda rešil prvo zaključno žogico in si priigral priložnost, da bi na svoj začetni udarec rezultat poravnal na 5:5. V deseti igri niza je Borg izkoristil skupno tretjo zaključno žogico in si s četrtim breakom na tekmi tudi dokončno zagotovil zmago z rezultatom 6:4, 5:7, 4:6.

DP ekipno, posamezno in dvojice

Tenis Slovenija vabi na Seniors državno prvenstvo posameznikov in dvojic, ki bo potekalo na Tenis klubu Z Sport, Nove Fužine 27, 1000 Ljubljana, in sicer od 4. do 6. novembra 2022. Odločitev o organizaciji turnirja v obeh kategorijah (posamezno in dvojice) je bila sprejeta v želji, da bi v enem terminu omogočili možnosti izbire igralkam in igralcem za igranje. Seveda pa se lahko igralke in igralci prijavijo na turnir v obe kategoriji (posamezno in dvojice). Zaradi večjega števila tekem bo turnir v moških starostnih kategorijah posamezno potekal na 10 let, od 20. leta starosti naprej, v ženski kategoriji posamezno in v ženski ter moški kategoriji dvojic pa v dveh starostnih kategorijah, do 50 let in od 50 let naprej.

Turnir bo imel tudi status državnega prvenstva, zmage na turnirju pa bodo nagrajene s točkami ITF (International Tennis Federation) in bodo veljale tudi za ITF-lestvico. Na turnirju bodo za prijetno vzdušje pripravili kulinarične dobrote in ekskluzivna darila, ki jih bodo igralke in igralci prejeli ob prihodu na turnir. V času trajanja sobotnih tekem bodo med vsemi prijavljenimi rekreativnimi igralkami in igralci izžrebali privlačne in atraktivne nagrade. Cilj turnirja je, da bi bil za vse njegove udeležence to tudi športno-družaben dogodek, ki bi nam vsem ostal v najlepšem spominu. Prijavnina za udeležbo na turnirju, ki poleg udeležbe na prvenstvu vključuje tudi kulinarične dobrote ves čas trajanja turnirja, je 30 evrov na osebo za eno kategorijo in 40 evrov na osebo za dve prijavljeni kategoriji (posamezno in dvojice) ter ga je treba poravnati prek portala WTN (World Tennis Number). Za vse, ki vam bo potek prijave prek WTN predstavljal dodaten izziv, pa bomo imeli v klubu zadnji dan prijav, v sredo, 2. novembra, od 12. do 17. ure organizirano podporo Tenis Slovenije za ureditev elektronske prijave na turnir. Upamo, da se boste na turnirju srečale igralke in igralci tenisa iz vseh slovenskih regij.

Z dvobojem v najbolj številčno zastopani kategoriji moški 40+ se je končala letošnja Zavarovalnica Triglav ekipna Seniors liga. Prijavljenih je bilo kar 30 ekip, videli pa smo številne izjemne dvoboje. Liga se je končala v TA Breskvar, kjer je bil finale v kategoriji moški 40+. Vsi drugi dvoboji so bili v Portorožu, v času turnirja WTA. V Ljubljani sta se pomerili ekipi Savinjski Tornado in Top Gun. Rezultat je bil 3:1 za gostujočo ekipo. Za Savinjski Tornado so zmagali Denis Bovhan, Marko Škerjanc in kapetan Blaž Weiss, edino točko za Top Gun pa sta v igri dvojic priigrala Ribičič in Turk.

"Srečanje v TA Breskvar je bilo fantastično organizirano," je bil kratek Weiss, ki je gostom priigral odločilno tretjo točko po zelo zanimivem dvoboju proti Igorju Virantu. Obe ekipi sta se hkrati uvrstili tudi na evropsko klubsko prvenstvo v Turčiji. Projekt sta poleg Zavarovalnice Triglav podprla pokrovitelja Big Bang in Red Bull Slovenija (televizijski sprejemnik Philips, enomesečna zaloga pijače Red Bull) in VIP-vstopnice za ATP 500 turnir v Dunaju). Liga je bila uspešno zaključena, že zdaj pa sporočamo, da bo potekala tudi naslednje leto. Začela se bo maja prihodnje leto.

Savinjski Tornado – Top Gun 3:1
Posamični dvoboji: D. Bovhan – G. Bobovnik 6:1, 6:1, M. Škerjanc – K. Stražar Klemen 7:5, 6:1, B. Weiss – Virant 5:7, 7:6 10:3, Amon/Ručigaj – Ribičič/Turk 1:6, 4:6