Slovenija

Primorsko prešla nevihtna linija, ki se je nato pomaknila proti vzhodu

Ljubljana, 04. 11. 2022 08.21 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
N.L., STA, T.H.
Komentarji
11

Občasne krajevne padavine so se v noči na petek krepile in nato razširile nad vso državo. Že zjutraj je Regijski center za obveščanje Koper zaradi visokega plimovanja morja in močnega južnega vetra sprožil sireno javnega alarmiranja. Fronta se je nato preko osrednje Slovenije pomaknila proti vzhodu.

Za zahodni del države tako velja oranžno opozorilo.
Za zahodni del države tako velja oranžno opozorilo. FOTO: Damjan Žibert

V prvi polovici dneva je Primorsko prešla za november izrazita nevihtna linija, ki je nato oslabela in se pomaknila proti vzhodu, so sporočili iz Arsa. "Vremenska sprememba je bila izrazita, a kratkotrajna. V Kopru je najmočnejši sunek vetra dosegel 87 km/h, na Letališču Portorož 63 km/h," so zapisali. 

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Že pred 8. uro zjutraj je morje v Piranu začelo poplavljati, poroča Uprava za zaščito in reševanje, zato je Regijski center za obveščanje Koper zaradi visokega plimovanja morja in močnega južnega vetra sprožil sireno javnega alarmiranja z znakom – opozorilo za nevarnost. Morje je zalilo rdeči pomol in del Kidričevega, Prešernovega ter Cankarjevega nabrežja, poroča Uprava za zaščito in reševanje. Nekaj težav so imeli tudi v Izoli, kjer je zaradi povišanega plimovanja in južnega vetra morje zalilo rob pomola.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Povečana verjetnost pojavljanja zemeljskih plazov

Geološki zavod Slovenije pa obvešča, da je zaradi napovedanih povečanih padavin povečana verjetnost pojavljanja zemeljskih plazov v zahodnem delu Slovenije.

Do pojavljanja zemeljskih plazov lahko pride tudi v ostalih predelih Slovenije. Verjetnost pojavljanja zemeljskih plazov se bo povečevala sorazmerno s količino padavin. "Prebivalci naj bodo pozorni na pojavljanje sprememb na tleh, objektih in pobočjih. Še posebej naj bodo pozorni na pojavljanje svežih razpok, posedanje in zdrse zemljine ter na površinsko zastajanje vode. V primeru pojava sprememb na tleh ali objektih ter v primeru sprožitve plazu pokličite na številko 112," opozarjajo pri Geološkem zavodu. 

Na Kredarici pa so ob 7. uri zjutraj izmerili 15 centimetrov novozapadlega snega, navaja Agencija za okolje. 

Na Kredarici je zapadlo 15 centimetrov snega.
Na Kredarici je zapadlo 15 centimetrov snega. FOTO: Arso vreme

V soboto in nedeljo bo na Primorskem delno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod bo zmerno, na vzhodu ponekod pretežno oblačno in večinoma suho. V ponedeljek kaže na sončno vreme, zjutraj bo po nekaterih nižinah megla, so še napovedali na Arsu.

  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja
  • Telefon meseca maja

KOMENTARJI (11)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

nebulae ngc6720
04. 11. 2022 17.36
+1
HvalA K. dež, vsaj 3 dni skupaj bi moralo padati!
Ni corone
04. 11. 2022 17.23
+1
sanjska sluzba vse lahk narobe naredis in polno napak in ti nič ne morejo pa se paniko in lazi lahk siris
Ni corone
04. 11. 2022 15.15
+2
pri nas sonce ze od 11 ure naprej nesposobnezi
Ni corone
04. 11. 2022 15.13
+2
par kapelj dezja se za 10 minut v naprej ne znate napovedat, vceraj pa lazna napoved in panika, laznivci
Roadkill
04. 11. 2022 12.53
+3
Meteorolog na Kredarici pozimi je sanjska služba
nebulae ngc6720
04. 11. 2022 17.37
+1
v branjenju čelavega, podžupana Laškega!
kren29
04. 11. 2022 09.19
+3
drama, drama, drama. padlo pa ne bo nič. V večini države je dejansko hidrološka suša, da ne bi kdo mislil, da je vode res dovolj. prihajajo najbolj sušni meseci.
za resnico
04. 11. 2022 09.01
+4
ja letosnje vreme je kr eno bol normalnih lepo toplo brez velikih neurij tud vode kar obilno pac na obali za pomankanje ni krivo vreme ampak turizem in nesposobna politika hr istra pokala po sivih od turizma pa jim ni zmankalo vode pa jo v bistvu razmetavajo z bazeni in akva parki
za resnico
04. 11. 2022 09.03
+5
sedaj vode dovol in prevec drugo poletje bo pa verjetno zopet jokcanje pac vodo ko je jo je treba malo ujet in upocasnit mi poleti niti cistern nikol nismo uspeli spraznit vedno se prej napolnile
Moncsa
04. 11. 2022 13.42
+2
Ne klati neumnosti. Goriška, Tolminska pa do Trente je tudi bila brez vode, posušeni travniki, gozdovi so avgusta rumeneli. Izvir Tolminke je bila že julija suha, kar se ni zgodilo še nikoli. A tudi za to je kriv turizem? Lepo te prosim. Čeprav ne maram turistov. Glavni problem je masovni posek gozdov (ne v Sloveniji, ampak na Evropski ravni), poljedelstvo. Ukrotenje rek. Ni rastlin, ki bi obdržali vodo na celini. Vsa sladka voda drvi v morje, in tam postane neuporabna.
Whippet
04. 11. 2022 08.37
+7