Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

luka doncic Ekipa24.si

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

0 22.02.2023 17:54:34

Moramo biti zaskrbljeni?! Svetovno prvenstvo v Planici so slovenske skakalke odprle z ...

Slovenska reprezentanca je brez težav prestala kvalifikacije za nastop smučarskih skakalk na prvi posamični tekmi na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Planici. Vseh pet varovank glavnega trenerja Zorana Zupančiča se je namreč uvrstilo na tekmo na srednji skakalnici, najboljša pa je bila Nika Križnar na osmem mestu.

Kvalifikacije je dobila Norvežanka Anna Odine Ström (123,2 točke), druga je bila Nemka Katharina Althaus (123), tretja pa Japonka Yuki Ito (122,3). Najboljša skakalka te zime Avstrijka Eva Pinkelnig (120,8) je bila peta.

Slovenke so po zaslugi svetovne prvakinje iz Oberstdorfa 2021 Eme Klinec v kvalifikacijah nastopile s petimi predstavnicami. Vse so se zanesljivo uvrstile na tekmo, a nobena ni bila povsem pri vrhu.

Najboljša je bila povratnica na tekme najvišje ravni Križnar. Potem ko je zaradi bolezni izpustila sredin trening, je danes nastopila in zasedla osmo mesto. Skočila je 95 m. Klinec je skočila pol metra manj in zasedla mesto tik za svojo reprezentančno kolegico.

Maja Vtič (109,8) je po 92,5 m dolgem skoku prevzela vodstvo, na koncu pa zasedla 13. mesto. Mladinska svetovna podprvakinja Nika Prevc (101,2) je skočila 89 m in zasedla 25. mesto. Katra Komar (97,7) je zasedla 28. mesto, potem ko je skočila 87 m.

Ženske se bodo za prvi komplet skakalnih kolajn pomerile v četrtek ob 17. uri.