136871

Liga prvakov: Bayern brez težav mimo Barcelone, Young Boys presenetil United

Avtor: Klemen Verlič
14. 9. 2021, 23.11

S tekmama med Young Boys in Manchester United ter Sevillo in Salzburgom se je začela jubilejna 30. sezona nogometne lige prvakov, skupno pa sicer že 67. izvedba elitnega evropskega klubskega tekmovanja. Švicarji so presenetljivo zmagali z 2:1, Sevilla in Salzburg Benjamina Šeška pa sta se razšla z 1:1.

V skupini G je Salzburg z mladim slovenskim napadalcem Šeškom gostoval v Andaluziji pri Sevilli in v 13. minuti zapravil najstrožjo kazen prek Karima Adeyemija. V 21. minuti so imeli Avstrijci na voljo novo enajstmetrovko, takrat pa je bil zanesljiv Luka Sučić. Slednji pa je dobil novo priložnost z bele pike v 37. minuti, toda to je tudi on zapravil. V 42. minuti pa so tudi Španci dobili najstrožjo kazen, ki jo je za izenačenje unovčil Ivan Rakitić.

V 47. minuti je bil Šeško, ki je igral do 67. minute, blizu prvemu zadetku v ligi prvakov, ko je njegov strel iz bližine izvrstno obranil Bono, Sevilla pa je v 50. minuti ostala brez izključenega Youssefa En-Nesyrija, ki je dobil drugi rumeni karton zaradi simuliranja. Številčne premoči Avstrijcem ni uspelo unovčiti. V tej skupini sta se zvečer Lille in Wolfsburg razšla brez golov. Nemci so od 63. minute igralci z igralcem manj, Francozom pa je VAR odnesel zadetek in enajstmetrovko.

Manchester United je neuspešno opravil svojo prvo nalogo v skupini F. Na gostovanju v Bernu je sicer povedel v 13. minuti z golom portugalskega zvezdnika Cristiana Ronalda, po podaji Bruna Fernandesa je bil zanj to že rekordni 135. v tem tekmovanju. Obenem pa je zadel še v 17. zaporedni sezoni lige prvakov in se s 177. nastopom v tem tekmovanju izenačil z dosedanjim rekorderjem, Špancem Ikerjem Casillasom. Young Boys pa je 36. različna ekipa, proti kateri je Portugalec zadel v ligi prvakov, takšen dosežek ima le še Argentinec Lionel Messi.

V 20. minuti pa so rdeči vragi ostali brez Aarona Wan-Bissake, ki je dobil rdeči karton zaradi starta s podplatom v gleženj Christopherja Martinsa Pereire. Številčno prednost je unovčil Nicolas Moumi Ngamaleu v 66. minuti za 1:1. V peti minuti sodniškega dodatka pa so Švicarji prišli do zmage, ko je Jordan Siebatcheu prestregel slabo podajo Jesseja Lingarda in nato zadel za 2:1.

V tej skupini je Josip Iličić z Atalanto gostoval pri Villarrealu, zmagovalcu evropske lige v prejšnji sezoni, in igral 2:2. Italijani so povedli v šesti minuti prek Rema Freulerja, Španci pa izenačili v 39. prek Manuja Triguerosa. Iličić je v igro vstopil v 70. minuti, tri minute pozneje pa je domača “rumena podmornica” povedla z golom Arnauta Danjume. A v 83. minuti so gosti poravnali izid, med strelce se je vpisal Robin Gosens, velik delež pri golu je s podajo na začetku akcije imel tudi Iličić. Ob tem je zaradi drugega rumenega kartona moral iz igre pri domačih Francis Coquelin.

V skupini E je derbi med Barcelono in Bayernom dobil slednji s 3:0. Bavarci so povedli v 33. minuti z golom Thomasa Müllerja, prednost pa podvojili v 56. minuti, ko je zadel Robert Lewandowski. Ta je tako zadel na vsaki od 18 Bayernovih tekem od 15. februarja dalje. Poljak je nato premoč Bavarcev kronal še v 85. minuti za 3:0. Kijevski Dinamo, pri katerem je Benjamin Verbič igral od 76. minute, je igral 0:0, čeprav so se Ukrajinci v tretji minuti sodniškega dodatka že veselili gola Mikole Šaparenka, a je VAR našel prepovedan položaj v izvedbi akcije.

V skupini H se je branilec naslova Chelsea meril z Zenitom in ga ugnal z 1:0. Romelu Lukaku se je med strelce vpisal v 69. minuti za zmago Londončanov. Malmö pa je gostil Juventus in izgubil z 0:3. Alex Sandro v 23., Paulo Dybala z 11 m v 43., Alvaro Morata v 45. so bili strelci za Torinčane.

V sredo bodo še tekme v skupinah od A do D: Manchester City – Leipzig (Kevin Kampl), Brugge – PSG, Atletico Madrid (Jan Oblak) – Porto, Liverpool – AC Milan, Bešiktaš – Borussia Dortmund, Sporting – Ajax, Šerif Tiraspol (Lovro Bizjak) – Šahtar Donjeck in Inter Milano (Samir Handanović) – Real Madrid.

Vir: STA

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več