Magazin > VIP
2556 ogledov

Nekdanji zapornik Beckerju svetuje: "Še zlasti v prvih dneh se mora paziti"

Boris Becker Profimedia
Jens Söring je v zaporu preživel 33 let.

Zaradi prikrivanja premoženja je bil nekdanji nemški teniški as Boris Becker obsojen na dve leti in pol zapora. Kazen je nastopil pretekli teden, in sicer v zloglasnem zaporu Wandsworth, za katerega pravijo, da je zelo slabo vzdrževan in v katerem menda vlada nasilje. 

Kaj Nemec prestaja, dobro ve Jens Söring, ki je bil leta 1990 obsojen na dosmrtno ječo, ker naj bi ubil mamo in očeta svojega dekleta Elizabeth Haysom. Umora je najprej priznal, nato pa priznanje preklical. Za zapahi je preživel več kot 30 let - najprej v londonskem zaporu H.M.P. Brixton, nato pa so ga premestili v H.M.P. Wormwood Scrubbs. Obeh zaporov se drži podoben sloves kot zapora, v katerem sedi Becker.

Söring je v zaporu doživel grozljive stvari. Videl je posilstvo in mrtvega sojetnika, ki se je v svoji celici obesil. "Boris se mora še zlasti v prvih dneh v zaporu paziti. Prvi dnevi so zanj nevarni," pravi nekdanji zapornik, ki so ga na prostost izpustili leta 2019. "Prihod v zapor je zanj velik šok, česar se ostali zavedajo. To stanje bodo poskušali izkoristiti. Obstaja igrica, ki se ji reče "shake and bake". Dva zapornika si najdeta žrtev za maltretiranje. Eden od zapornikov bo žrtvi zagrozil, drugi pa se bo pretvarjal, da jo želi zaščititi. Tako bosta z žrtvijo manipulirala," je povedal Söring in dodal: "Becker se ne sme spustiti v odvisnost od drugih in od zapornikov sprejemati hrano, čips ali droge. Naletel bo tudi na zapornike, ki mu bodo ponujali zaščito. Tega ne sme sprejeti. Tisti, ki ponuja varovanje, bo od njega zahteval poslušnost - morda tudi spolne usluge." Söring tudi pravi, da je za Beckerja dobro, da ni več mlad. "Je pa zvezdnik, ki ga bodo nekateri za slavo poskušali napasti ali celo posiliti. To se pogosto dogaja. Nikomur ne sme zaupati."

Becker biva v posebnem oddelku

Vip poroča, da Becker biva v posebnem krilu zapora, ki je bolje varovan. Söring takšne oddelke pozna. "Nasilju se tam lahko morda bolje izogneš, a cena je visoka, saj si večino časa v svoji celici, kar lahko pripelje do duševnih težav." Nekdanji zapornik mu zato svetuje, naj piše pisma in elektronska sporočila, s katerimi se bo zamotil, ter se izogiba stikom z drugimi.

 

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.