Drugi športi

Slovenci so razbili Irance in se odlično pripravili na Špance (38:21)

Krakov, 18. 01. 2023 15.08 |

Slovenski rokometaši so danes v Krakovu začeli boje v glavnem delu svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem. Iz Katovic so prenesli dve točki. V dvorani Tauron se je dvoboj z Iranci, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Veselin Vujović, končal z visoko zmago Slovenije. Že v prvem polčasu so upravičili vlogo favorita in povedli za 11 zadetkov, ob polčasu je rezultat tako kazal 20:9. Tudi v nadaljevanju tekme so bili Slovenci poglavarji na igrišču, končni rezultat je bil 38:21.

V petek se bodo pomerili s Španci, v nedeljo pa jih čakajo še Črnogorci, obe tekmi se bosta pričeli ob 15.30.

Slovenski selektor Uroš Zorman je na svoj seznam naknadno uvrstil Mateja Gabra, ki pa ga pestijo težave z zdravjem. Glavna naloga izkušenega krožnega napadalca bo okrepiti osrednjo slovensko obrambo, upajmo vsaj, na veliko usodnejših in pomembnejših tekmah proti Špancem in Črnogorcem.

Slovenci so tekmo začeli z naslednjo postavo: Rok Ovniček, Jure Dolenec, Aleks Vlah, Blaž Janc, Tilen Kodrin, Blaž Blagotinšek in v vratih Urban Lesjak. Slovenski rokometaši so v tekmo vstopili odločno in na polovici polčasa vodili že za sedem zadetkov (11:4). Dobro igro tako v napadu kot v obrambi so ohranili tudi v nadaljevanju, ob koncu polčasa je rezultat na tabli namreč kazal 20:9. Največ zadetkov je v prvem polčasu dosegel Blaž Janc, in sicer pet."Naš dogovor je bil jasen, točno to, kar smo pokazali v prvem polčasu. Zbranost bomo zagotovo ohranili," je med polčasom dejal Tilen Kodrin

In takšno stanje se je odražalo na igrišču tudi naprej, ob polovici drugega polčasa so Slovenci vodili že za 13 golov (30:17). Prednost se je do konca tekme le večala, saj so na koncu visoko slavili (38:21). Na koncu je bil najučinkovitejši igralec Domen Makuc, ki je dosegel šest zadetkov. Janc, Cehte in Vlah so jih dosegli po pet.