Calcit Volley ACH Volley pokal Slovenije

Sobota, 11. 3. 2023, 23.02

Pokal Slovenije, finale, moški

ACH Volley v živčnem finalu le strl odpor Kamničanov

ACH Volley Calcit Volley | ACH Volley je ubranil pokalno lovoriko. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

ACH Volley je ubranil pokalno lovoriko.

Odbojkarji ACH Volleyja so v Velenju osvojili 14. pokalno lovoriko. V izenačenem in dolgem finalu so s 3:2 (-24, 22, 23, -22, 10) premagali Calcit Volley. Na živčnem obračunu so se Kamničani favoritom dobro upirali, a so še enkrat več ostali praznih rok, brez petega naslova pokalnih zmagovalcev.

odbojkarski pokal Slovenije
Sportal V Velenju napovedali boj do zadnjega

Pred pokalom v Velenju so se Ljubljančani in Kamničani v sezoni srečali že štirikrat. Vse štiri dvoboje je dobil ACH, a v nobenem tekmecev ni nadigral. Tako so odbojkarji Calcita v Velenje dopotovali polni optimizma, verjeli so, da lahko pripravijo presenečenje. In to se je kazalo tudi na igrišču. Štirikratni zmagovalci so bili branilcem naslova prav v vseh nizih enakovredni, na koncu pa jim je zmanjkalo nekaj zbranosti, tako da so morali spet čestitati Ljubljančanom za zmago.

Fotogalerija s tekme, foto Blaž Weindorfer/Sportida:

Fotogalerija
1 / 20

Kamničani so že v prvem nizu ostali brez Jana Klobučarja, ki se je poškodoval, vendar se jim to ni poznalo. Večji del prvega niza so vodili, pri vodstvu 20:15 je tudi kazalo, da bodo zanesljivo dobili niz, a so se morali v končnici zelo potruditi. Pri izidu 21:24 pa so gosti dobili tri zaporedne točke in izenačili. Toda Calcit je vendarle osvojili zadnji točki, niz je z blokom končal nekdanji član ACH Uroš Pavlović.

ACH Volley Calcit Volley | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Tudi polovico drugega niza so imeli pobudo Kamničani. Toda po izenačenju 15:15 so jo prevzeli oranžni zmaji, ki so prišli treh točk prednosti in niz zanesljivo pripeljali do konca. Kdor je mislil, da se je s tem odpor Calcita končal, ko je v tretjem nizu zaostal 3:7, se je pošteno zmotil. Izenačen boj za vsako točko se je nadaljeval, Kamničani so tekmecu dihali za ovratnik, predali pa se niso niti po zaostanku 19:24. Ubranili so štiri zaključne žoge, pete pa ne.

Tudi to jih ni vrglo iz tirnic. Še vedno so se borili, bili favoritom povsem enakovredni, za boj in nepopustljivost pa so bili nagrajeni z izenačenjem na 2:2. Ko je Uroš Planinšič na začetku "tie breaka" podelil dva bloka Klemnu Šenu, je bilo videti, da se pripravlja presenečenje. A ACH je vendarle uvidel, da je vrag odnesel šalo, po zaostanku 2:4 je zaigral podjetneje in na koncu vendarle zanesljivo prišel do naslova.

ACH Volley Calcit Volley | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Za najkoristnejšega igralca tekme so izbrali kapetana Ljubljančanov Nikolo Gjorgieva, pri dekletih pa Loreno Lorber Fijok.