Žiga Mlakar je bil ob Timu Cokanu in igralcema Maribora Nejcu Planinšku in Mitji Jancu s šestimi goli najboljši strelec. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Alema Toskića so šele v končnici tekme zlomili odpor Mariborčanov. V 46. minuti je bila tekma povsem odprta (20:21), nato pa so v Lukni zagospodarili rokometaši iz Celja in štiri minute pozneje gostiteljem ušli na štiri gole (21:25). Lepe zaloge v zadetkih v končnici niso zapravili, v 56. minuti so si priigrali tudi najvišje vodstvo na tekmi (29:22).

Na uvodni tekmi 14. kroga Lige NLB so tako vodilni Celjani dosegli trinajsto zmago v sezoni, ob dveh tekmah več pa imajo pet točk prednosti pred drugouvrščenimi Trebanjci.

Preostale tekme 14. kroga bodo na sporedu konec prihodnjega tedna.