Košarka

Embiid zaradi poškodbe ob najmanj dve tekmi

Philadelphia, 02. 05. 2022 06.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Košarkarski zvezdnik Joel Embiid bo moral zaradi zloma desne arkade izpustiti najmanj prvi dve tekmi v drugem krogu končnice severnoameriške lige NBA, poroča ameriška medijska hiša ESPN. Center ekipe Philadelphia 76ers namreč ni prispel na Florido, kjer se bo Philadelphia pomerila z moštvom Miami Heat.

Joel Embiid si je desno arkado zlomil štiri minute pred koncem šeste tekme proti Toronto Raptorsom v prvem krogu končnice. Izid je bil takrat 119:92 za Philadelphio, ki je posledično napredovala s 4:2 v zmagah. Embiid je moral štiri minute pred koncem tekme s parketa, kasneje pa so preiskave potrdile zlom kosti nad desnim očesom. Za zdaj je eden glavnih kandidatov za najkoristnejšega igralca rednega dela lige NBA še v protokolih lige za pretres možganov, ta teden pa bo opravil dodatne preiskave zlomljene arkade, še piše ESPN. Do neprijetne poškodbe prvega zvezdnika Philadelphie je prišlo, ko ga je švicarski reprezentant Pascal Siakam med prodorom (predvidoma nehote) s komolcem zadel v predel očesa.

Joel Embiid
Joel Embiid FOTO: AP

V vzhodni konferenci se bodo poleg Miamija in Philadelphie merili še košarkarji ekipe Boston Celtics in aktualni prvaki, Milwaukee Bucksi. Na zahodu bo Dallas slovenskega asa Luke Dončića izzval najboljše moštvo rednega dela sezone, Phoenix Sunse. Drugi par je Memphis Grizzlies – Golden State Warriors.