2 leti

EVROLIGA, 33. KROG

Šiškov Bayern v končnici, dva poraza Crvene zvezde v treh dneh

Šiško Crvena Zvezda Bayern | Crvena zvezda je v petek visoko izgubila proti Šišku in njegovemu Bayernu, v nedeljo že pri Žalgirisu. | Foto Guliver Image

Znanih je vseh osem udeležencev končnice evrolige. Kot zadnjemu je uspelo Bayernu z Žanom Markom Šiškom, ki je v predzadnjem krogu z 82:57 premagal Zvezdo. Beograjčani so v nedeljo v Kaunasu odigrali še zaostalo tekmo 21. kroga in doživeli še en boleč poraz po podaljšku.

Crvena zvezda je stik držala samo v prvi četrtini, ki jo je dobila z 18:15, nato pa že drugo izgubila s 27:15. V drugem polčasu je prednost Bayerna samo rasla. Za končni izid 82:57 je dal Žan Mark Šiško v 24 minutah na parketu osem točk, na tekmi pa je zbral še štiri podaje in skok. Prvi strelec tekme je bil s 25 točkami Augustine Rubit.

Sicer je na sporedu še en krog in nekaj zaostalih tekem, a osmerica klubov, ki bo igrala končnico, je znana: Barcelona, Olympiacos, Real Madrid, Armani Milano, Anadolu Efes, Maccabi Tel Aviv, Monaco in Bayern München. Zaradi izključitve ruskih klubov iz lige se vrstni red določa glede na odstotek uspešnosti med zmagami in porazi.

evroliga Barcelona | Foto: AP / Guliverimage Foto: AP / Guliverimage V predzadnjem krogu rednega dela evrolige sta se sicer pomerila prva Barcelona in drugi Olympiacos. Katalonci so ob polčasu vodili s 40:33, nato pa v drugem dosegli samo še 26 točk in Grki so zmagali s 73:66.

Košarkarji Real Madrida so izgubili tudi na šestem zaporednem gostovanju v evroligi. Odpisani Panathiniakos jih je premagal s 87:86 in jih tako močno oddaljil od želenega drugega mesta, ki prinaša lažjega tekmeca v četrtfinalu in prednost domače dvorane.

Real Madrid, ki bo naslednji teden gostil še Bayern, ima izkupiček 18-9 in je trenutno tretji. Armani Milano, ki ima zagotovljeno četrto mesto, je izgubil proti Monacu s 63:72. Slednji, ki prvič nastopa v evroligi, je tako na pragu preboja v playoff.

Mesto v končnici oziroma med osmimi najboljšimi ekipami si je zagotovil tudi Maccabi, ki je v Tel Avivu premagal Asvel Villeurbanne s 93:74. To bo njegov prvi nastop v zaključku po sezoni 2016/17.