City ob povratku De Bruyneja zlahka zmagal, Liverpool iz pokala vrgel Arsenal

Manchester, 07. 01. 2024 18.35 |

Angleški klubi ta konec tedna sodelujejo v FA pokalu. Naziv nedeljskega derbija je vsekakor pripadel obračunu med Arsenalom in Liverpoolom, ki ga je v gosteh z izidom 2:0 dobil Liverpool. Pred njima pa sta se udarila aktualni angleški prvak Manchester City in drugoligaš Huddersfield. Domači City je pričakovano zlahka opravil z gosti, ki so se domov vrnili z bolečo zaušnico (5:0).

Kljub na videz lahkemu nasprotniku je trener domačega Cityja Pep Guardiola na zelenico poslal zelo močno enajsterico, ki ga ni razočarala. Španski strateg je na klopi za rezerviste imel številne zvezdnike, med katerimi je izstopal povratnik in kapetan Kevin de Bruyne, ki je za sinjemodre zaigral prvič po prvi tekmi te sezone angleške Premier lige proti Burnleyju.

Kevin de Bruyne in Pep Guardiola
Kevin de Bruyne in Pep Guardiola FOTO: AP

Belgijec je v igro vstopil v 57. minuti, ko je njegovo moštvo vodilo že 2:0. Prva zadetka sta dosegla Julian Alvarez in Phil Foden. Že v naslednji minuti je semafor po avtogolu Bena Jacksona kazal izid 3:0. V 65. minuti je znova zadel Foden. Končni izid 5:0 je v 74. minuti po podaji De Bruyneja postavil Jeremy Doku.

V Londonu sta se na stadionu Emirates soočila domači Arsenal in Liverpool. Čeprav so nogometaši Londončanov v prvih 15 minutah pripravili številne dobre priložnosti, gola niso dosegli. To zgolj potrjuje domnevo, da Arsenal v kolikor želi v tej sezoni osvojiti lovoriko, nujno potrebuje vrhunskega napadalca. Na drugi strani Jürgen Klopp lahko računa na v tej sezoni znova izjemnega Mohameda Salaha, ki pa mu tokrat ni bil na voljo, saj je z reprezentanco Egipta odpotoval na afriški pokal narodov.

Strelec drugega Liverpoolovega zadetka v zmagi proti Arsenalu
Strelec drugega Liverpoolovega zadetka v zmagi proti Arsenalu FOTO: AP

Kljub njegovi odsotnosti, so Liverpoolčani v nadaljevanju srečanja prišli do številnih lepih priložnosti. Nagrado za bolj podjetno igro so gostje prejeli v 80. minuti, ko je po kotu gostov žogo v lastno mrežo preusmeril poljski branilec Jakub Kiwior. DOmači v preostanku srečanja niso našli odgovora za dobro igro gostov in končni izid 2:0 je z zadetkom po protinapadu v peti minuti sodnikovega dodatka dosegel Luis Diaz. Za Arsenal je to bil tretji zaporedni poraz, Liverpool pa je slavil tretjih zapored.