23. 5. 2022,
7.22

1 leto, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,10

Calgary Flames Edmonton Oilers Carolina Hurricanes New York Islanders Florida Panthers Tampa Bay Lightning Stanleyjev pokal končnica liga NHL

Ponedeljek, 23. 5. 2022, 7.22

LIGA NHL, 22. MAJ (2. KROG KONČNICE)

Branilci naslova na pragu napredovanja

Tampa Bay Lightning | Prvaki zadnjih dveh sezon Tampa Bay Lightning proti Floridi vodijo že s 3:0 v zmagah. | Foto Reuters

Hokejisti moštva Tampa Bay Lightning v polfinalni seriji vzhodne konference proti zmagovalcem rednega dela sezone Florida Panthers že vodijo s 3:0 v zmagah in lahko pometejo z nasprotniki. V nedeljo zvečer so Panterje premagali s 5:1. New York Rangers so ob selitvi na domači teren s 3:1 premagali Carolina Hurricanes in izid v seriji znižali na 1:2. Edmonton Oilers so doma s 4:1 ugnal Calgary Flames in povedeli z 2:1 v zmagah.

Colorado Avalanche St. Louis Blues
Sportal Colorado v večeru, ki so ga zaznamovale poškodbe, povedel

Correy Perry je mrežo Floride načel v 14. minuti tekme, Sam Reinhart je izenačil dobri dve minuti kasneje, nato pa je na ledu popolnoma zagospodarila Tampa. Erik Černak je v 23. minuti poskrbel za novo vodstvo branilcev naslova, Steven Stamkos je v 31. minuti zadel za 3:1, za 4:1 Nikita Kučerov v 57. minuti, pa še enkrat Stamkos v 58. v prazen gol Panterjev za zmago s 5:1.

Tampa zdaj v seriji vodi s 3:0 v zmagah, v torek zjutraj po slovenskem času si že lahko z metlo pribori nastop v finalu vzhodne konference. Moštvo s Floride lahko postane prvo po NY Islanders v letih 1980-1983, ki je trikrat zapored osvojilo Stanleyjev pokal.

New York Rangers Igor Shesterkin | Foto: Reuters Foto: Reuters Hokejisti New Yorka Rangers so po dveh gostujočih porazih dosegli zmago, pred domačimi gledalci so Carolino premagali s 3:1. Junak obračuna je bil s 43 obrambami Igor Šesterkin.

Newyorčane je v 12. minuti ob prvi številčni prednosti v vodstvo popeljal Mika Zibanejad, ki je v začetku drugega dela asistiral Chrisu Kreiderju za zvišanje na 2:0. Nino Niederreiter je Carolino približal na gol razlike, tik ob koncu pa je Tyler Motte plošček poslal v prazen gol in postavil 3:1. NY Rangers v seriji zdaj zaostajajo 1:2.

Takole so navijači pozdravili hat-trick Evanderja Kana. | Foto: Reuters Takole so navijači pozdravili hat-trick Evanderja Kana. Foto: Reuters

Tretja bitka za konferenčni finale med kanadskima tekmecema je s 4:1 pripadla krvnikom Kopitarjevih Edmonton Oilers. Evander Kane je k zmagi prispeval tri gole, Leon Draisaitl je z asistencami sodeloval pri vseh štirih golih, Connor McDavid pa s tremi podajami. Edmonton je proti Calgaryju v seriji povedel z 2:1 v zmagah.