Boleč poraz Cedevite Olimpije v Franciji

Eurocup 26. Jan 202221:40 > 22:17

EuroCup je v 11. krogu prinesel drugi zaporedni poraz Cedevite Olimpije, ki je pri JL Bourgu padla s 76:69. Ekipe so v spodnji polovici lestvice izjemno izenačene, nov poraz je edinega slovenskega predstavnika v Evropskem pokalu pahnil na 9. mesto skupine B. Tri zmage ima tudi Bursa, ki pa še ima tekmo v dobrem in trenutno tudi boljši medsebojni izkupiček. Že v torek je Valencia s Klemnom Prepeličem in Mikom Tobeyjem gladko odpravila Budućnost, medtem ko je Gregor Glas s Partizanom izgubil v Ankari.

Zmaji so v Franciji zaostali v drugi četrtini, ki so jo izgubili s 5:17 in se po njen niso več pobrali. Nekajkrat so se približali na dve točki zaostanka, vendar je JL Bourg vedno našel odgovor ter gostom preprečil, da bi znova povedli. Zadnjič so Slovenci vodili na začetku 2. četrtine, ob izidu 25:27.

V zadnji četrtini so košarkarji Cedevite Olimpije po zaslugi Yogija Ferrella, ki je bil s 24 točkami prvi strelec dvoboja, še zadnjič zaostanek zmanjšali za dve točki (65:63), a so domači odgovorili z dvema trojkama in se veselili četrte zmage sezone in tako preskočili Ljubljančane na lestvici.

Za Bourg je Maxime Courby pripeval 13 točk, enako sta na strani poražencev zmogla še Edo Murić in Jaka Blažič. Zmaji v naslednjem krogu gostijo Bursaspor.