Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

ku/STA
ku/STA
0 10.03.2022 22:42:14

Zmaji v Stožicah NADIGRALI GRKE! Zmagoviti niz Cedevite Olimpije PODALJŠAN NA 11!

a
Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 9. kroga evropskega pokala premagali Promitheas Patras z 98:84 (27:15, 48:43, 84:58).

Ljubljana, Dvorana Stožice. 1000 gledalcev. Sodniki: Lamonica (Italija), Racys (Litva), Silva (Portugalska).
Cedevita Olimpija: Pullen 22 (5:5), Ferrell 16 (6:6), Duščak 2, Murić 2, Auguste 19 (3:4), Blažič 14 (2:4), Hodžić 3, Omić 4, Dragić 10 (0:2), Radovanović 4 (2:2), Habot 2.
Promitheas Patras: Ray 10 (2:3), Grant 18 (2:2), Gaddy (2:2), Agravanis 18 (5:8), Rogkavopulos 8 (1:1), Simpson 5, Andrić 6, Vasileio 5.
Prosti meti: Cedevita Olimpija 18:23, Promitheas Patras 12:16.
Met za tri točke: Cedevita Olimpija 10:23 (Pullen 3, Ferrell 2, Blažič 2, Dragić 2, Hodžić), Promitheas Patras 8:27 (Gaddy 2, Andrić 2, Agravanis, Rogkavopulos, Simpson, Vasileio).
Osebne napake: Cedevita Olimpija 19, Promitheas Patras 17.
Pet osebnih: /.

Košarkarji Cedevite Olimpije so 48 ur po zmagi v rednem 14. krogu evropskega pokala z Budućnostjo dobili tudi zaostalo tekmo 9. kroga proti grškemu Promitheasu iz Patrasa.

S četrto zaporedno zmago v evropskem pokalu, hkrati enajsto zaporedno v vseh tekmovanjih - nazadnje so izgubili 30. januarja, so se povzpeli na 50-odstotni izkupiček (7-7) in se vključili v boj za eno od prvih štirih mest v skupini B pred izločilnimi boji.

Cedevita Olimpija ima do konca rednega dela evropskega pokala še štiri tekme. Naslednjo sredo bo gostovala pri Virtusu v Bologni, nato jo čakata dve domači preizkušnji proti Umani Reyer iz Benetk in Valencii, 6. aprila pa bo gostovala v Patrasu.

Ljubljančani so suvereno in zasluženo prišli do zmage. V vodstvu so bili praktično vseh 40 minut, po relativno nizki razliki ob polčasu (48:43) pa so tretjo četrtino dobili s 36:15 in še pred zadnjimi desetimi minutami rešili vprašanje zmagovalca.

Zavoljo visoke razlike je trener Jurica Golemac priložnost ponudil vsem dvanajstim igralcem, največ točk pa so dosegli Jacob Pullen (22, 5 podaj), Zach Auguste (19, 6 skokov) in Yogi Ferrell (16, trojke 2:3).