Italija z enim največjim zvezdnikom svetovne odbojke Alessandrom Michielettom je lani postala evropski prvak, potem ko na celotnem turnirju ni poznala poraza, v finalu pa je proti Sloveniji zaostanek 1:2 spremenila v zmago s 3:2. Na letošnjem SP-ju so azzurri v predtekmovalni skupini E s Kanado, Kitajsko in Turčijo. Foto: AP

Poslastico med Argentino in Iranom v Areni Stožice je odločil peti niz, po skoraj treh urah pa so peto zaključno žogo izkoristili predstavniki največje celine.

Sorodna novica Prva Golica v Stožicah že po uri in 25 minutah

V skupini E, ki prav tako igra v Ljubljani, je Turčija gladko ugnala Kitajsko s 3:0 v nizih. Na večerni tekmi so eni izmed favoritov za končno slavje Italijani s 3:0 premagali Kanado, a pri tem morali odigrati maratonski tretji niz, ki se je končal šele z 39:37.

V Katovicah je v skupini A Tunizija s 3:0 v nizih ugnala Portoriko. Zvečer je Srbija s 3:0 odpravila Ukrajino. Ta je na turnirju zamenjala Rusijo, ki ji je Mednarodna odbojkarska zveza zaradi vojaške agresije prav na Ukrajino odvzela tako prvenstvo kot nastop na njem.

Slovenijo po uspešnem začetku (v petek je Kamerun premagala s 3:0) naslednji preizkus čaka v nedeljo, ko bodo (ob 20.30) tekmeci olimpijski prvaki Francozi.