Novo mesto, 26. 12. 2021 21.47 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, A.V.
0

Košarkarji novomeške Krke so v 13. krogu regionalne Lige ABA gostili moštvo Igokee iz Aleksandrovca in izgubili z 59:72. Gostje so nadzorovali potek tekme od uvodnega sodnikovega meta, odločilno prednost pa so si nabrali ob koncu tretje četrtine, ko so ušli na +15 (65:50).

Košarkarji Krke so serijo porazov podaljšali v leto 2022. V 13. krogu so namreč doživeli sedmi poraz v nizu. Nazadnje so zmagali 30. oktobra doma proti Studentskemu centru. Naslednjo priložnost za zmago bodo imeli 2. januarja doma proti Cedeviti Olimpiji. Sledita gostovanje v Baru in domača preizkušnja z Mego sredi januarja.

Novomeščani so bili tudi tokrat brez možnosti za uspeh. Igokea je imela potek dogodkov na parketu pod nadzorom vseh 40 minut in je suvereno prišla do sedme zmage. Gostje so že v prvi četrtini prišli do dvomestne prednosti, Krka pa vse do konca ni imela manj kot deset točk zaostanka. Tekma je bila dokončno odločena sredi zadnje četrtine pri rezultatu 65:50.

Najboljši strelec Krke v dozdajšnjem delu sezone, Rok Stipčević, se je ustavil pri 12 točkah. FOTO: Luka Kotnik

Krka je iz igre metala manj kot 37-odstotno, zadela je zgolj pet trojk, zgrešila šest prostih metov in izgubila skok s 26:34. Za povprečjem doseženih točk je zaostala za več kot deset, iz sivega povprečja pa ni mogel izstopiti niti prvi strelec Lige Aba, Rok Stipčević (povprečje 20,4), ki je bil z 12 točkami (met 4:8) prvi strelec domačih.