Brez zmagovalca na derbiju Maribora in Mure, Koper ni uspel ugnati Brava

Sežana, 13. 03. 2022 17.11 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min
STA, J.B.
8

Nogometaši Tabora Sežane in Aluminija so se v prvi nedeljski tekmi 27. kroga Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1). Kasneje sta se z identičnim izidom razšla Maribor in Mura. Tretje nedeljsko srečanje pa je prineslo še tretji remi, zrežirala sta ga Koper in Bravo (0:0).

Statistika tekme Maribor - Mura

Ljudski vrt je bil prizorišče obračuna vodilnega Maribora, ki je pred tekmo zaradi zdravstvenih težav ostal brez Nina Žuglja in Antoina Makoumbouja, ter četrtouvrščene Mure, branilke naslova. Tekma pa je zaradi kazni Nogometne zveze Slovenije in, kot pravijo v domačem klubu, zaradi ukrepov proti širjenju covida-19 minila brez navijaške podpore. Mura je bila dolgo časa na pragu zmage, kar bi bila njena tretja v tej sezoni na medsebojnih tekmah, a je Rok Kronaveter poskrbel za delitev točk.

Sobočani so prvič zagrozili že v peti minuti, toda odločilno je pred Mirlindom Dakujem posredoval Ažbe Jug. Pozneje so si nekaj obetavnih priložnosti priigrali tudi Mariborčani, ki še čakajo na vrnitev poškodovanega Martina Milca. Do strelov sta prišla Ognjen Mudrinski in Jan Repas, prvi je z glavo zgrešil cilj, drugemu pa je strel obranil Marin Ljubić. Ta se je izkazal nato tudi v 13. minuti, ko je zapovrstjo obranil nova poskusa Repasa in Mudrinskega.

Tekma je bila še naprej dinamična, Amar Beganović je v 19. minuti poskusil pri Muri, a je bil tudi on nenatančen. Deset minut pozneje je imel Mudrinski lepo priložnost, ko je že obšel vratarja, nato pa žogo poslal v zunanji del mreže. Takoj zatem pa se je poškodoval Murin vratar Ljubić, tako da ga je zamenjal Marko Zalokar.

Ta je moral posredovati že v 36. minuti, ko je Marko Alvir zadel vratnico. V sodniškem dodatku je bil spet premalo natančen Repas, po pregledu videoposnetka pa so v sedmi minuti tega dodatka Sobočani prišli do najstrožje kazni zaradi igranja z roko Mirka Mutavčića. Z bele pike je bil zanesljiv Tomi Horvat.

Njegov soigralec Luka Bobičanec je zaradi težav z gležnjem med polčasoma mesto prepustil Alenu Kozarju, ki je kmalu streljal precej previsoko, Dakujev strel v kazenskem prostoru pa je v 50. minuti obranil Jug. Tudi sicer so si v tem prvem delu drugega polčasa več nevarnih situacij priigrali gosti, je pa v 75. minuti spet nase opozoril Mudrinski, ko je prišel do novega strela z glavo, Zalokar pa je dobro posredoval.

V 82. minuti pa so domači izenačili, Đorđe Ivanović je podal z leve strani, Marcos Tavares je žogo podaljšal proti drugi vratnici, tam pa je Rok Kronaveter iz prve žogo z močnim strelom poslal v mrežo. Ivanović je imel v 89. minuti priložnost tudi za vodstvo, toda žogo je poslal malo mimo vratnice. Na drugi strani je zaključno žogico za Muro zapravil Daku v 90. minuti, Tavaresu pa je gol na drugi zaporedni tekmi malce zatem preprečil Zalokar.

Uspavanka brez zadetkov na Bonifiki

Na Bonifiki sta se srečali ekipi, ki sta vsaka dobila po eno medsebojno tekmo v tej sezoni. Ljubljančani so slavili v Kopru, Koprčani pa v glavnem mestu. Tokrat pa drugo- in petouvrščena ekipa nista pokazali posebej navdušujoče predstave, domači so trikrat merili v okvir vrat, gostom pa ni uspelo niti enkrat.

Dvoboj v Kopru že uvodoma ni ponudil posebej razburljive predstave, terensko pobudo so imeli domači, toda Matija Orbanić v vratih Brava ni imel praktično nič dela, tako kot ne njegov kolega v koprskih vratih Adnan Golubović. So pa imeli Ljubljančani v 40. minuti dotlej najlepšo priložnost, ko je sam proti kazenskemu prostoru domačih stekel Amar Memić, a na koncu kar precej zgrešil cilj malce z desne strani.

Koprčani so v 51. minuti ostali brez s 13 goli prvega strelca lige Maksa Barišića, ki se je poškodoval, namesto njega je v igro vstopil Luka Šušnjara, ki je kmalu zatem dokončal obetavno koprsko akcijo s slabim strelom. Sledilo je novo obdobje brez posebnih priložnosti, šele v 74. minuti je Lamin Colley prišel do strela, toda s približno 20 metrov je žogo poslal v naročje Orbanića, podobno kot pozneje Luka Vešner Tičić.

V drugem polčasu so sicer nekoliko pogumneje proti vratom pogledovali tudi Ljubljančani, toda prav posebej nevarnega strela jim ni uspelo sestaviti. Tudi Šušnjara je v 84. minuti od daleč precej zgrešil, zatem pa je bil še Ivan Borna Jelić Balta nenatančen z glavo v sodniškem dodatku, tako da se je tekma končala brez golov.

NK Aluminij je drugič zapored remiziral.
NK Aluminij je drugič zapored remiziral. FOTO: Miro Majcen

Tabor in Aluminij sta se srečala v obračunu s spodnjega dela lestvice. Za obema sta bila pozitivna izida, Tabor je v Ljubljani premagal Bravo, Aluminij pa je skoraj presenetil Maribor, na koncu pa proti vodilni ekipi osvojil točko. Če so Kidričani proti Mariboru brez polnega izkupička ostali po zaslugi gola Marcosa Tavaresa v 91. minuti, jih je tokrat zmage stal zadetek Vida Kodermana v 96. minuti. Predzadnjo in zadnjo ekipo lige tako še vedno ločijo štiri točke.

Kidričani, ki so pogrešali kaznovanega Johana Nkamo, so na Krasu hitro povedli, v 15. minuti je iz bližine zadel Klemen Bolha, ki je tako učinkovito končal lepo akcijo gostov, na koncu je z leve strani v sredino Bolhi podal Dino Špehar. Na drugi strani so domačini nase opozorili v 17. minuti, toda Rodrigue Bongongui je bil pred vrati malce prepočasen za podajo Dina Stančiča z leve strani. Aluminij je znova malce ogrozil Jana Koprivca v 30. minuti, ko je s prostega strela z več kot 30 metrov streljal Martin Šroler, sežanski vratar pa je z nekaj težavami le zaščitil svojo mrežo.

Nezadovoljen z dotedanjo predstavo svojih izbrancev je trener domačih Dušan Kosić že v 36. minuti posegel po dvojni menjavi. Čeprav so nato Sežanci odločneje šli po izenačenje, pa jim v tem delu igre nikakor ni uspelo resneje ogroziti Luke Janžekoviča.

V drugem polčasu je najprej od daleč pri domačih poskusil Mateo Monjac, na drugi strani pa je v 50. minuti Alen Korošec tik pred golovo črto izbil žogo in preprečil svoj avtogol. Monjac je v 56. minuti sprožil še z roba kazenskega prostora, toda bil malce premalo natančen. Čeprav so se domači še naprej trudili priti do kakšnega obetavnega položaja za strel, pa so po drugi strani Kidričani skrbeli, da Kraševci niso pozabljali niti na svoje obrambne naloge.

V 66. minuti je imel Marko Ristić priložnost za izenačujoči gol, a je iz bližine malce z leve strani žogo poslal mimo nasprotne vratnice. Na drugi strani je v 83. minuti Roko Prša prav tako zgrešil, a z roba kazenskega prostora. Štiri minute pozneje je Stančič pred vrati zgrešil žogo po podaji z desne strani, že v 94. minuti pa je Monjac z desne strani neoviran zadel oddaljeno vratnico.

Ko je že kazalo, da bo zmaga odšla z gosti, pa so domači v šesti minuti dodatka izenačili. Za strel se je odločil Vid Koderman od daleč, žoga pa je na poti proti mreži zadela Emirja Azemovića, spremenila smer in presenetila Janžekoviča.