Dragić s strelskim rekordom sezone proti nekdanjemu klubu

Košarka 2. Nov 20226:38 0 komentarjev

V ligi NBA so bile sinoči na sporedu štiri tekme. Največ zanimanja slovenskih ljubiteljev košarke je pritegnila tekma med Brooklyn Nets in Chicago Bulls, na kateri se je Goran Dragić v dresu bikov meril z ekipo, za katero je spomladi igral. In New York ob strelskem rekordu sezone (15 točk) zapuščal zmagoslavno (108:99), mrežicam ni pomagalo niti 32 točk Kevina Duranta.

Chicago je na zahtevnem gostovanju pri Brooklynu po izenačenem prvem polčasu zaostajal za šest točk (58:52), ta razlika pa se je podvojila v tretji četrtini, ko se je zdelo, da je domača druščina na poti do zanesljive zmage (68:56). A povratnik po operaciji kolena pri Bulls, Zach LaVine je blestel v zadnjih 12 minutah in 20 točk od skupno 29 dosegel prav v tem obdobju igre.

“Vsi smo zelo agresivni in včasih ujameš ritem. Želim le povsem okrevati po poškodbi. To je moja peta tekma po operaciji, želim si le ujeti pravi ritem. Vsak obračun se počutim bolje,” je bil zadovoljen LaVine.

Zelo dober večer je tudi za slovenskim zvezdnikom Goranom Dragićem, ki je na parketu preživel 20 minut, v tem času pa s petdesetodstotnim metom (4-8) iz igre prispeval 15 točk, kar je največ za Ljubljančana v tej sezoni. Ob tem je dodal še dva skoka, dve asistenci in eno blokado. Dobro predstavo sta prikazala tudi Demar DeRozan (20 točk) in Nikola Vučević (15 skokov).

Brooklynu ni pomagalo niti 32 točk enega največjih zvezdnikov lige Kevina Duranta, Nets pa ni pomagala šok terapija po odstavitvi trenerja Steva Nasha. Tokrat jih je vodil začasni strateg Jacque Vaughn. Zanje je to šesti poraz na osmih tekmah, s čimer so na 13. mestu vzhodne konference. Bolje pa gre Chicagu, ki je s polovičnim izkupičkom (4:4) na isti lestvici trenutno osmi.

Na ostalih tekmah večera je Phoenix nadaljeval zmagoviti niz in ugnal Minnesoto, Oklahoma City je bila pričakovano boljša od Orlanda. Še naprej pa so neprepričljivi aktualni prvaki, Golden State je tokrat klonil pri Miamiju.