185602

V Planici trojna norveška zmaga na 15 km

Avtor: Blaž Magdič
1. 3. 2023, 14.58

Norvežan Simen Hegstad Krüger je zmagovalec posamične 15-kilometrske preizkušnje smučarskih tekačev na svetovnem prvenstvu v Planici. Krüger, ki je bil zlat že v skiatlonu na tem SP, je v prostem slogu za 5,3 sekunde ugnal rojaka Haralda Östberga Amundsena ter za 24,6 sekunde branilca naslova Hansa Christerja Holunda.

Krüger je tako oplemenitil uspeh s prejšnjega SP 2021, ko je bil v tej disciplini srebrn. Tako kot takrat v Oberstdorfu pa so tudi tokrat Norvežani pometli s konkurenco, saj so spet osvojili vsa tri odličja.

Brez tega pa je ostal Johannes Hösflot Klaebo, ki ima v Planici že tri kolajne, od tega dve zlati iz obeh sprinterskih preizkušenj. Tokrat se mu je zmagovalni oder izmuznil za devet desetink sekunde. Norveško premoč je potrdil še Sjur Röthe s šestim mestom, vmes se je uspelo preriniti le petouvrščenemu Švedu Williamu Poromaaju.

Slovenske barve so zastopali Miha Šimenc, Miha Ličef, Vili Črv in Jošt Mulej. Šimenc je bil tokrat 38. (+2:51,7), Ličef 49. (+3:23,6), Črv 67. (+4:43,0), Mulej pa 73. (+5:24,3).

“Mislim, da mi je šlo precej dobro. Mogoče je bil tihi cilj okoli trideseterice, ampak sem zelo zadovoljen. To je moj najboljši tek na 15 km v prosti tehniki,” je za Televizijo Slovenija povedal Šimenc, ki je sploh prvič v sezoni tekel na tej razdalji.

Tekače na tem SP čakata še štafetna preizkušnja ter kraljevska preizkušnja na 50 kilometrov v klasični tehniki.

Danes bo v Planici še zaključek ekipne tekme nordijskih kombinatorcev, tek 4 x 5 km se bo začel ob 15.10. Ob 17.30 pa bo na vrsti še posamična tekma smučarskih skakalk na veliki skakalnici.

Vir: STA

1

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)...Več

2

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

3

Studio Šport TV: Nova neumnost igralcev Olimpije, izključitev Lasickasa obrnila potek derbija(VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več