Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

nu
nu
0 08.05.2022 07:15:33

Epska POLOMIJA! Ronaldo po novem bolečem UDARCU prihodnjo sezono brez LIGE PRVAKOV?! (video)

Nogometaši Liverpoola so v derbiju 36. kroga angleške lige gostili Tottenham in igrali 1:1. Pred tem je Manchester United doživel polom pri Brightonu, izgubil je z 0:4.

Liverpool in Tottenham sta v prvem polčasu pokazala dinamično predstavo, precej več žoge v posesti in tudi strelov so imeli domači, toda na obeh straneh so gledalci videli nekaj lepih priložnosti, med drugim je pri domačih Virgil van Dijk zadel prečko, pri gostih pa Pierre-Emile Hojbjerg vratnico.

V 56. minuti pa so Londončani povedli. Iz bližine je po lepi akciji zadel Heung-min Son, zanj je bil to 20. gol sezone, s čimer za dva zaostaja za Liverpoolovim Mohamedom Salahom. V 74. minuti so rdeči izenačili, strelec pa je bil Luis Diaz, potem ko je žoga na poti proti golu zadela še Rodriga Bentancurja in spremenila smer.

Tekma se je končala z 1:1, kar pomeni, da Tottenham ostaja peti in še v igri za ligo prvakov, Liverpool pa je prvi, a ima tekmo več in enako število točk kot Manchester City.

Visok poraz Uniteda
Brighton je doma nadigral rdeče vrage, Moises Caicedo v prvem ter Marc Cucurella, Pascal Gross in Lenadro Trossard v začetku drugega polčasa so odločili obračun. United višje od šestega mesta ne more končati sezone, kar pomeni, da v prihajajoči zagotovo ne bo igral v ligi prvakov, v najboljšem primeru se bo lahko tolažil z ligo Europa. Hkrati to pomeni, da bo Cristiano Ronaldo prvič po 20 letih ostal brez lige prvakov, seveda v primeru, če bo ostal član rdečih vragov.

Po uvodnih tekmah 36. kroga elitne angleške lige pa je že jasno, da bo v prihodnji sezoni v drugoligaški konkurenci ob Norwichu igral še Watford. Ta je danes z 0:1, zadel je Wilfried Zaha z bele pike, izgubil v gosteh pri Crystal Palaceu.

Sicer pa je na preostalih treh popoldanskih tekmah tretjeuvrščeni Chelsea doma igral le 2:2 z Wolverhamptonom, pri čemer so gosti do točke prišli v 97. minuti prek Conorja Coadyja, Brentford je s 3:0 odpravil Southampton, Burnley pa je izgubil proti Aston Villi z 1:3.

V nedeljo bo še Arsenal gostil Leeds, Leicester bo igral proti Evertonu, Norwich proti West Hamu, za zdaj vodilni Manchester City pa proti Newcastlu.

Značke: nogomet, anglija