Olimpija na Dunaju navdušila in po zasuku visoko zmagala

Hokej 17. Sep 202320:35 0 komentarjev
Dunaj Olimpija

Za hokejisti Olimpije je uspešen večer. Na gostovanju na Dunaju so v okviru drugega kroga lige ICE zabeležili visoko zmago (5:2), pa čeprav so se v 25. minuti znašli v zaostanku z 0:2.

Ljubljančani so že na uvodni tekmi nove sezone proti Linzu, proti kateremu lani niso osvojili niti točke, v petek pa so v Tivoliju klonili šele po podaljšku, napovedali, da bo letošnja sezona uspešnejša od lanske. In zdaj so v avstrijski prestolnici to še potrdili.

Na Dunaju sicer niso začeli najbolje, saj so domači v prvi tretjini prevladovali, premoč pa je z golom v peti minuti kronal Lukas Kainz. Za podvojeno prednost je v 25. minuti poskrbel Nikolaus Hartl, a se Olimpija ni predala.

V 32. minuti je za zaključek poskrbel novinec v vrstah zmajev Aljaž Predan, prelomen trenutek pa se je zgodil na začetku zadnje tretjine. Pri Dunajčanih sta bila v razmaku manj kot minute izključena dva hokejista, Ljubljančani pa so neumnost domačih s pridom izkoristili. Najprej je z dvema igralcema več zadel Latvijec Maris Bičevskis, le 29 sekund pozneje pa je za prvo vodstvo na tekmi zadel še mladi Slovenec Marcel Mahkovec.

Ko je bil v 56. minuti za dva gola prednosti natančen še Rok Kapel, je že zadišalo po gostujoči zmagi. Dunaj je več kot tri minute pred koncem poskusil brez vratarja, kar pa je z golom v prazno mrežo kaznoval Trevor Gooch in potrdil prvo zmago Olimpije v novi sezoni. Zmaji so se s štirimi osvojenimi točkami prebili med prvo šesterico, ki ob koncu sezone prinaša neposredno uvrstitev v končnico. Naslednja tekma jih čaka v petek, ko bodo gostovali v Gradcu.