Zimski športi

Philadelphia Flyers in St. Louis Blues do visokih zmag

Philadelphia, 19. 10. 2021 07.47 |

V severnoameriški hokejski ligi NHL se je najvišje zmage na današnjih tekmah veselilo moštvo Philadelphia Flyers, ki je s 6:1 ugnalo novince v ligi, Seattle Kraken. Sedem zadetkov proti Arizoni Coyotes pa so ob zmagi dosegli St. Louis Blues (7:4).

Pri Bluesu je bil še posebej razpoložen Jordan Kyrou, ki je dvema goloma dodal še dve podaji, skupno pa je po dveh tekmah pri šestih točkah (2 gola, 4 podaje). Danes je 23-letni Kanadčan podal za prva dva zadetka svoje ekipe, sam pa je zadel za 3:2 ter nato še za 6:2, s čimer je St. Louis končal niz petih zaporednih golov za na koncu zanesljivo zmago.

Prvaki iz sezone 2018/19 so sezono začeli z dvema zmagama in ostajajo eno od desetih moštev v NHL, ki še niso oddala točke. Eno je danes oddal Toronto. Javorovi listi so morali priznati premoč New York Rangers z 1:2, potem ko je po podaljšku tekmo odločil Artemij Panarin. Igor Šesterkin je v vratih Newyorčanov zbral 32 obramb in odločilno prispeval k drugi zmagi Rangers na četrti tekmi te sezone.

Igor Šesterkin je proti Torontu zbral kar 32 obramb
Igor Šesterkin je proti Torontu zbral kar 32 obramb FOTO: AP

Prav tako je po podaljšku danes slavilo moštvo Anaheim Ducks. Racmani so po dveh tretjinah zaostajali z 1:2, potem pa je najprej za podaljšek zadel Rickard Rakell v 53. minuti, po treh minutah in pol dodatnega časa pa je tekmo odločil 19-letni Jamie Drysdale.

Najvišji poraz dneva je pripadel novincem v ligi. Seattle je na tujem ledu prejel pol ducata zadetkov proti Philadelphii in ostaja pri treh osvojenih točkah po štirih tekmah. Pri Philadelphii je gol in dve podaji prispeval Derick Brassard, še deset drugih hokejistov letalcev pa je vpisalo vsaj točko.

Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja bodo naslednji obračun odigrali v noči na sredo, ko bodo gostovali pri Nashville Predators. Štiriintridesetletni Hrušičan je bil sicer izbran za prvo zvezdo oziroma najboljšega igralca prvega tedna v NHL, potem ko je po dveh tekmah zbral sedem točk (4 goli, 3 podaje), kar je do tega trenutka največ v ligi skupaj s Stevenom Stamkosom (3 goli, 4 podaje) iz Tampe.