Milan po zmagi tri točke pred Juventusom

Verona, 17. 03. 2024 22.46 |

STA, M.J.
0

Nogometaši Milana so po zmagi s 3:1 v gosteh proti Veroni po 29. krogu italijanskega prvenstva prednost pred Juventusom povišali na tri točke. Daleč pred obema je še naprej Inter, ki je tokrat ostal brez zmage, saj je doma remiziral z Napolijem (1:1).

Juventus vs Genoa
Juventus vs Genoa FOTO: Sofascore.com

Juventus je na prvi tekmi današnjega sporeda doma le remiziral proti Genoi. Kljub premoči na zelenici in več strelom proti vratom (17:5) so gosti zdržali in iz Torina odnesli točko. Stara dama je tako povišala zaostanek za Milanom, ki je na drugi tekmi s 3:1 premagal Verono. V 44. minuti je zadel Theo Hernandez, v drugem pa je hitro zadel še Christian Pulisic v 50. minuti. Zaostanek je po lepem zadetku od daleč znižal Tijani Noslin v 64. minuti, tri točke za rdeče-črne pa je v 79. minuti potrdil Samuel Chukwueze.

Roma je doma z 1:0 ugnala Sassuolo, edini zadetek na dvoboju je v 50. minuti dosegel Lorenzo Pellegrini. Ob 18. uri bi se morala začeti še tekma med Atalanto in Fiorentino, a je bila zaradi zdravja direktroja kluba iz Firenc Giuseppeja Barona prestavljena, je sporočilo vodstvo lige. Kot piše francoska tiskovna agencija AFP, naj bi Barone po poročanju italijanskih medijev doživel srčni napad.

Inter Milano vs Napoli
Inter Milano vs Napoli FOTO: Sofascore.com

V večernem terminu je vodilni Inter gostil prvake prejšnje sezone Napoli. Milančane je v vodstvo v 43. minuti popeljal Matteo Darmian, v 81. minuti je za Neapeljčane izenačil Juan Jesus.

V petek je Bologna z 1:0 ugnala Empoli, Torino je bil v soboto z 2:0 boljši od Udineseja Jake Bijola in Sandija Lovrića, ki sta odigrala celo tekmo, Monza je premagala Cagliari z 1:0, Lecce Salernitano z enakim izidom, Frosinone Matjaža Kamenšek Pahiča (ni ga bilo v kadru) pa je izgubil proti Laziu z 2:3.

Izidi, 29. krog:
Empoli - Bologna                 0:1 (0:0)
Fabbian 94.

Monza - Cagliari                 1:0 (1:0)
Maldini 42.

Udinese - Torino                 0:2 (0:1)
Zapata 10., Vlašić 53.
(Sandi Lovrić je igral celo tekmo za Udinese, Jaka Bijol je igral celo tekmo za Udinese, Davida Pejičića ni bilo v ekipi Udineseja)

Salernitana - Lecce              0:1 (0:1)