Mercedes-AMG F1 Lewis Hamilton Alfa Romeo kolesarstvo Formula 1 Valtteri Bottas Tiffany Cromwell

Valtteri Bottas

Dirkač formule 1 med počitnicami zmaguje na dveh kolesih

Miami Bottas Cromwell | Valtteri Bottas in Tiffany Cromwell | Foto Reuters

Valtteri Bottas in Tiffany Cromwell

Valtteri Bottas, zmagovalec desetih dirk formule 1, počitnice preživlja na kolesu. Nastopil je na dirki na makadamu v ZDA in zmagal v svoji starostni skupini. Za kolo ga je navdušilo dekle, avstralska profesionalna kolesarka Tiffany Cromwell.

Kako dirkači formule 1 preživljajo poletne počitnice, smo že poročali.  Večina na barkah in morju, Lewis Hamilton na afriški pustolovščini, Valtteri Bottas pa v ameriškem Koloradu na kolesu in traktorju. A za dirkača Alfe Romeo kolo ni bilo le rekreacija ali vzdrževanje kondicijske pripravljenosti, ampak je tudi tekmoval.

V Steamboat Springsu se je udeležil skoraj 100-kilometrske dirke po makadamu (60 milj). Med več kot 700 kolesarji je bil četrti oziroma prvi v svoji starostni kategoriji. V ženski konkurenci je zmagalo njegovo dekle Tiffany Cromwell, profesionalna kolesarka.

"To je bil res zabaven dan," je po kolesarski dirki zapisal finski dirkač formule 1 in napovedal, da bo podobno dirko s treking kolesi na makadamskih cestah naslednje poletje organiziral v svoji domovini, kjer makadamskih cest ne manjka.

Poletni premor v prvenstvu formule 1 (zadnja dirka je bila zadnjo nedeljo v juliju) se končuje naslednji teden, ko bo na sporedu klasika – VN Belgije v Spaju. Morda zadnjič, saj je za naslednje leto še ni na koledarju.