PSG predstavil zvezdniško ekipo, Mbappé na žvižge odgovoril z golom

Branilec francoskega naslova Lille je po remiju v prvem kolu tokrat utrpel boleč poraz na domači zelenici proti Nici (0:4). PSG doma premagal Strasbourg (4:2).
Fotografija: Messi in Neymar sta tekmo spremljala s tribun. FOTO: Geoffroy Van Der Hasselt/AFP

Nogometni strokovnjak Christophe Galtier je v minuli sezoni Lille popeljal do četrtega naslova francoskega prvaka, takoj po zmagoslavju pa po štirih letih zapustil severno Francijo in se preselil na Azurno obalo. Njegovi novi varovanci iz Nice so Lillu primazali pravo zaušnico in zanesljivo zmagali s 4:0.

Južnofrancoska zasedba je temelje za prvo zmago v tej sezoni postavila v prvem polčasu, ki ga je zaključila s 3:0. Za Nico je prvi gol že v drugi minuti zabil Danec Kasper Dolberg, do konca prve polovice tekme pa sta zadela še Alžirec Hicham Boudaoui in Amine Gouiri.

Amine Gouiri (na fotografiji) proslavlja po golu v mreži prvakov. FOTO: Francois Lo Presti/AFP

V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila, zadnji žebelj v krsto Lilla, ki je v uvodnem krogu remiziral v Metzu, pa je za poletno Nico zabil Dolberg. Gostujoča zasedba je dosegla še en zadetek prek Gouirija, po posredovanju sistema VAR pa je bil razveljavljen.

PSG še čaka na Messija, Ramosa in Donnarummo, Mbappé utišal žvižge

Na štadionu Parc des Princes je vodstvo PSG pred obračunom s Strasbourgom priredilo predstavitev ekipe, ki so se jo udeležili tudi vsi novinci na čelu z Lionelom Messijem, Sergiom Ramosom, Gianluigijem Donnarummo, Achrafom Hakimijem in Georginiem Wijnaldumom. Ko se je na velikem semaforju poleg številke sedem pojavila podoba Kyliana Mbappéja, so gledalci francoskega zvezdnika zasuli z žvižgi in ostalimi izrazi neodobravanja, medtem ko je zadnjih nekaj tednov zaznamoval z namigovanjem na predčasno slovo od domačega kluba.

Mbappé je sicer ob Mauru Icardiju in Julianu Draxlerju začel tekmo, v postavitvi 4-3-3 pa sta svojo priložnost pred domačimi navijači dočakala tudi Wijnaldum in Hakimi. Vse je potekalo po načrtih, Messi, Ramos, Neymar, Angel Di Maria in otali asi so lahko na tribunah proslavljali vodstvo s 3:0 še pred iztekom prvih 30 minut. Za 1:0 je zadel Icardi že v tretji minuti, nato pa sta v skoraj dveh zaporednih napadih med 25. in 27. minuto na (vsaj takrat se je tako zdelo) neulovljivo prednost povišala Mbappé in Draxler, ki je tudi podal za drugi gol Francoza.

A gostje bi v drugem polčasu kmalu pokvarili zabavo, nekdanji član PSG Kevin Gameiro je s prvencem za svoj novi klub v 53. minuti znižal izid, po zadetku Ludovica Ajorqueja pa je bilo že dobrih deset minut kasneje na semaforju le še 3:2. A po izključitvi Aleksandra Djikuja v 81. minuti je bilo upov gostov hitro konec, ko je po podaji Mbappéja tekmo v 86. minuti odločil rezervist Pablo Sarabia.

Nedeljski pari so Angers – Lyon, Brest – Rennes, Clermont – Troyes, Nantes – Metz, Reims – Montpellier, Lens – Saint-Etienne in Marseille – Bordeaux. Lorient je že v petek z golom Terema Moffija premagal Monaco z 1:0.

Predstavitev ekipe PSG pred začetkom tekme
Mbappé, ki so ga pred tekmo izžvižgali, je lahko hitro proslavil vodilni zadetek Maura Icardija. FOTO: Sarah Meyssonnier/Reuters

S strelcem zadnjega gola Pablom Sarabio, ki je izkoristil podajo francoskega asa za končnih 4:2. FOTO: Sarah Meyssonnier/Reuters

Sergio Ramos in Lionel Messi sta pozdravila navijače. FOTO: Sarah Meyssonnier/Reuters

Achraf Hakimi, Georginio Wijnaldum, Gianluigi Donnarumma, Ramos in Messi (z leve) so zvezdniške okrepitve za novo sezono. FOTO: Sarah Meyssonnier/Reuters

Preverjanje dokazil pred vstopom na pariški štadion. FOTO: Geoffroy Van Der Hasselt/AFP