Partizan povsem nadigral Virtus, drugi poraz (favorizirane) Barcelone

Ljubljana, 20. 10. 2022 23.28 |

STA, A.V.
0

Košarkarji Barcelone so v četrtem krogu evrolige doživeli drugi poraz. Valencia ima že tri ničle, Bayern München je še brez zmage, prvo zmago v sezoni pa je dosegel Partizan, ki je z 90:62 v Beogradu povsem zasenčil lanskega zmagovalca 7DAYS Eurocupa bolonjski Virtus.

Katalonci so po Olympiacosu v uvodnem nastopu danes pokleknili še na gostovanju v Kaunasu. Žalgiris je bil v izenačeni končnici bolj spreten in je slavil s 73:72. Slovenski reprezentant Mike Tobey je igral slabih dvanajst minut in dosegel 12 točk.

Valencia je v torek zabeležila prvo zmago v sezoni proti evropskemu prvaku Anadolu Efesu, danes pa je gostovala pri Fenerbahceju in ponovno tesno izgubila (79:77). Klemen Prepelič znova ni bil pri metu; v 18 minutah in pol na parketu je ob metu iz igre 1:5 dosegel 4 točke.

Preostala dva slovenska igralca nista stopila na igrišče. Gregor Glas je prvo zmago Partizana proti Virtusu (90:62) spremljal s klopi, Žan Mark Šiško pa zaradi poškodbe palca ni bil v kadru Bayern Münchna, ki je še vedno brez zmage. Tragični junak je bil Nick Weiler Babb, ki je tri sekunde pred koncem pri vodstvu Milana za eno točko zgrešil dva prosta meta.