Na tekmi 14. kroga Sportklub prve odbojkarske lige smo videli maratonski dvoboj med odbojkarji Fužinarja iz Ravn na Koroškem in Merkur Maribora. Že prvi niz je nakazal, da bo dvoboj trajal praktično tri ure.

14. krog, 1. DOL Sportklub za moške, Dvorana OŠ Prežihov Voranc
FUŽINAR SIJ METAL – MERKUR MARIBOR 2:3 (-31, -17, 23, 22, -6)
Merkur Maribor: Vodušek, Pernuš 1 (1 blok), Adžović 1 (1 as), McConnell 26 (2 asa, 2 bloka), Bračko 16 (5 asov, 1 blok), Kumer, Kržič 3 (1 as, 1 blok), Donik 24 (1 as, 1 blok), Leva, Fink 9 (1 as, 1 blok), Najdič 1 (1 as), Iršič, Peruničić.

Vodili so varovanci Sebastijana Škorca 0-2 v nizih in imel večkrat izenačen rezultat v končnici tretjega niza, a niso uspeli zaključiti tekme in vknjižiti maksimalne tri točke.

Potrebovali so Mariborčani za zmago dodaten pet niz v katerem je zablestel povratnik Rok Bračko. Omenimo, da je Rok prav pred novim letom zbolel, pristal celo nekaj dni na antibiotikih, da bi danes v Ravnah na Koroškem ob povratku na igrišče pokazal ves svoj talent. Pri rezultat 1:1 v ključnem petem nizu, je mladi Mariborčan Rok Bračko najprej dosegel točko iz igre nato pa na svoj začetni udarec poskrbel za šest zaporednih točk in velikih 1:8. Vključno s tremi as servisi.

Korektor Conor McConnell je tekmo končal s 26 točkami, dve točki manj je dodal Žiga Donik. Omenjeni Bračko je dosegel 16 točk od tega pet asov.