Nejc Mevlja in soigralci ostajajo pri eni zmagi v letošnji sezoni. V uvodnem krogu so premagali Bravo z 2:0. Foto: www.alesfevzer.com

Goričani, ki so imeli terensko premoč, so na lestvici ujeli Maribor, Domžalčani pa imajo zdaj enako število točk kot Mura in Radomlje. Uspeh Domžal prejšnji teden proti Mariboru (3:2) je terjal davek – skupil jo je branilec Tilen Klemenčič, ki si je poškodoval desno križno vez, letošnja sezona je zanj že končana.

Kovačević stresel prečko
Domžalčani so imeli na začetku srečanja rahlo terensko premoč, a brez pravega učinka. Domači vratar Uroš Likar ni imel pretirano veliko dela, počasi pa so nato pobudo prevzeli gostitelji. Za vratarja gostov Ajdina Mulalića je bil najbolj nevaren poskus Darka Hrke v 20. minuti, ko je žoga po strelu s precejšnje razdalje poletela tik nad prečko. V 35. minuti je Alen Krajnc sicer dobil uporabno žogo deset metrov od vrat, vendar je ni dobro zadel.

Gostje so bili najbližje zadetku v 38. minuti, ko je Franko Kovačević lepo prodrl v kazenski prostor in se otresel branilcev, nato pa silovito streljal z desetih metrov, žoga je zadela prečko in se nato odbila nazaj v polje.

Krajnc najnevarnejši v drugem polčasu
V nadaljevanju je bilo razmerje podobno. Domači so bili tudi v drugem delu aktivnejši in imeli več žogo v nogah, a bili so neučinkoviti. Etien Velikonja je lepo našel Krajnca, ki je z glavo meril prek vrat. Isti igralec je imel za Gorico zelo lepi priložnosti še v 63. in 80. minuti, a je prvič po strelu z roba kazenskega prostora vratar Mulalić žogo s prsti še odbil v kot, v drugi akciji pa je domači napadalec iz bližine meril prek gola.

Za Domžale je bil nevaren le Arnel Jakupović, a v 63. minuti je žoga po njegovem strelu od daleč končala tik ob vratnici.

Muro okrepil litovski reprezentant
Nogometaše Mure je okrepil vezist Domantas Šimkus, litovski reprezentant (24 nastopov za člansko vrsto). K Muri 26-letnik prihaja kot prost igralec, pred tem je igral za izraelski Hapoel Kfar Sabo, azerbajdžanski Sabail ter litovska Žalgiris Vilnius in Atlantas Klaipedo. Pogodbo z Muro je sklenil do maja 2024.