4. 4. 2023,
21.33

1 leto

Thermometer Blue 0,04

KK Ilirija KK Podčetrtek LTH Casting KK Zlatorog Laško Helios Suns Šentjur Hopsi Polzela Šenčur Gorenjska gradbena družba kk Rogaška KK Krka Novo mesto Liga Nova KBM

Torek, 4. 4. 2023, 21.33

1 leto

Liga Nova KBM, 23. krog

Krka dosegla nov klubski rekord, do zmage tudi Helios

KK Krka Miha Škedelj | Krka je postavila nov klubski točkovni rekord. | Foto Drago Perko/KK Krka

Krka je postavila nov klubski točkovni rekord.

Košarkarji Šentjurja so v 23. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings z 91:75. Sobotni verčerni termin je bil rezerviran za tekmo v ljubljanskem Tivoliju med Ilirijo in Hopsi Polzelo. Gostitelji so zmagali kar s 108:71. V ponedeljek so košarkarji Krke premagali Terme Olimia s 117:93, GGD Šenčur pa je z 71:53 premagal Zlatorog. Na zadnji tekmi kroga je bil Helios s 94:73 boljši od Rogaške.

Cedevita Olimpija
Sportal Cedevita Olimpija po veliki drami in preobratu do zmage

Košarkarji Krke in Helios Suns so uspešno opravili generalko pred zaključnim turnirjem regionalne lige Aba 2, ki bo od 12. do 16. aprila v Domžalah. Novomeščani so v Podčetrtku premagali Terme Olimia s 117:93. Krka je s tem postavila klubski rekord sezone po številu doseženih točk. Z 52-odstotnim metom iz igre je dosegla 117 točk, kar je šest točk več, kot jih je dosegla novembra v Škofji Loki in kar je bil do tudi rekord lige Nova KBM v tej sezoni.

Košarkarji Helios Suns pa so proti Rogaški vodili od prve do zadnje minute. Slatinčani so se jim na začetku zadnje četrtine približali na 66:71, a so jim Domžalčani hitro odgovorili z vodstvom 77:68, ki jih je zagotovil mirno končnico.

Blaž Mahkovic je za Helios dosegel 25 točk (trojke 4:6, 7 podaj, 6 skokov, indeks 30), od tega 18 v prvem polčasu. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Blaž Mahkovic je za Helios dosegel 25 točk (trojke 4:6, 7 podaj, 6 skokov, indeks 30), od tega 18 v prvem polčasu. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Košarkarji Šentjurja pa so si v soboto z dvanajsto zmago štiri kroge pred koncem rednega dela zagotovili mesto v četrtfinalu, LTH Castings pa je po šestnajstem porazu še naprej na mestih, ki vodijo v boj za obstanek. Tekma je bila prve tri četrtine časa povsem izenačena, v zadnjih desetih minutah pa so gostitelji zaigrali precej bolj agresivno v obrambi ter s kolektivno igro v napadu razorožili tekmeca. Z delnim izidom 19:0 je Šentjur iz dveh točk prednosti na začetku zadnje četrtine (67:65) prišel do zanesljive in zaslužene zmage.