Nov zdrs Mure, Mariborčani držijo vrh, derbi brez zmagovalca

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 23. kolu 1. SNL zmagali v Murski Soboti, dvoboj Olimpije in Kopra se je razpletel neodločeno.
Fotografija: Ognjen Mudrinski, v sredini, sicer posojeni igralec poljskega prvoligaša Jagiellonie iz Białystoka, je odločil tekmo v Ljudskem vrtu. FOTO: Miloš Vujinović

Nogometaši iz Radomelj so v nadaljevanju 23. kola Prve lige Telemach dosegli sedmo zmago v sezoni. Tokrat so v gosteh ugnali Muro z 2:0 (1:0).

Državni prvaki so po zelo klavrni predstavi ostali praznih rok in tako ostajajo v spodnjem domu lestvice. Muraši so dvoboj odigrali podpovprečno in bili daleč od predstav, ki so jim lani zagotovile naslov državnih prvakov. Radomljani so prešli v vodstvo v 31. minuti. Za tretji zadetek v sezoni je bil v kazenskem prostoru po podaji Gala Primca iz kota z glavo iznajdljiv Tomislav Mrkonjić.

Gosti so bili tudi bližje drugemu zadetku. V 57. minuti so po lepi in hitri akciji iz avta v treh potezah pripravili strel Ivanu Šariću, ki je zanesljivo zadel za povišanje vodstva na 2:0. Mura je poskušala bolje organizirati napade, a ti niso ogrozili čvrste obrambe tekmecev.

Olimpija izenačila šele v 84. minuti

V derbiju so se nogometaši Olimpije in Kopra razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:1). V izjemno razgibanem začetku dvoboja je imel več od igre Koper, ki se je prek Maksa Barišića že v prvih minutah znašel v lepem položaju, a najboljši strelec lige nikakor ni uspel priti do strela ali podati do katerega od soigralcev. Nekaj minut pozneje so Ljubljančani v svojem kazenskem prostoru blokirali nevaren poskus Mateja Palčiča, v osmi minuti pa je z razdalje poskusil še Kaheem Parris in izzval odlično posredovanje Ivana Banića v vratih Olimpije.

V deseti minuti je na drugi strani tudi Aljoša Matko prišel do strela, a je bil ta slab in ni ogrozil Adnana Golubovića v koprskih vratih. Je pa tri minute pozneje Olimpija povedla. To je bila prva prava akcija Olimpije in sijajen zadetek Mustafe Nukića. Ta je na robu kazenskega prostora prejel podajo Aljoše Matka, preigral svojega čuvaja in nato z levico od prečke neubranljivo zadel. To je bil njegov deveti zadetek v sezoni.

V nadaljevanju dvoboja se je ritem nekoliko umiril, obe ekipi pa sta pretili predvsem v protinapadih. V 34. je znova sprožil Nukić, a tokrat z roba kazenskega prostora ni bil tako natančen kot v 13. minuti, tako da mu je strel Golubović ubranil. Dve minuti pozneje bi se moral v odličnem položaju bolje odzvati Matko, ko mu je Marijan Čabraja žogo nastavil na volej, a je 21-letnik slabo ocenil žogo ter jo povsem zgrešil.

Kazen je sledila v 38. minuti, ko je iz uigrane akcije s prostega strela Banić slabo posredoval po udarcu Parrisa, odbito žogo pa je brez prekrška (tudi po ogledu v sobi za VAR) v mrežo pospravil Barišić za 12. gol v sezoni. Za Olimpijo nato Matko v 45. minuti z okoli osmih metrov ni dobro zadel žoge, tudi v gneči po kotu pa Ljubljančani v sodnikovem dodatku prvega dela niso uspeli žoge poslati v mrežo tekmeca.

Drugi del se je začel bolj mirno, v 59. minuti pa je Koper povedel po lepi akciji v treh potezah, ki je zmedla obrambo Olimpije. Sprva je sicer sodnik dvignil zastavico za prepovedani položaj, a počasni posnetek je pokazal, da ni bilo tako in gol je obveljal.

Ljubljančani so v zadnjih 20 minutah pritisnili proti koprskim vratom. Sprva je bilo nevarno ob visoki žogi v kazenski prostor, v 75. minuti pa je z razdalje poskusil še Aldair, a je bil Golubović na mestu. Tudi po kotu v 76. minuti je po poskusu Marcela Ratnika z glavo mreža Kopra mirovala.

Olimpija je v 84. minuti nenadejano prišla do izenačenja, ko je neodločnost koprskih obrambnih igralcev izkoristil Ivan Prtajin in žogo za svoj prvi zadetek v Olimpijinem dresu poslal prek Golubovića.

Maribor z goloma Mudrinskega

Nogometaši Maribora so v soboto premagali CB24 Tabor z 2:0 (Ognjen Mudrinski 18. , 51.). Štajerci so pomlad začeli s porazom na večnem derbiju proti Olimpiji, se nato pobrali z lepo zmago v gosteh pri Radomljah, danes pa so na krilih Mudrinskega strli še sežanski Tabor, ki so ga premagali še tretjič v sezoni. Maribor tako ostaja na vrhu prvenstvene lestvice, sežanska zasedba pa je predzadnja.

Štajerci na domačem igrišču niso prejeli zadetka od septembra, Ognjen Mudrinski, sicer posojeni igralec poljskega prvoligaša Jagiellonie iz Białystoka, pa se je desetič v sezoni vpisal med strelce v 18. minuti, ko je iz bližine z glavo matiral Jana Koprivca. Pred tem je z leve podal Đorđe Ivanović, Nemanja Mitrović pa je nato z glavo podal do 30-letnega srbskega napadalca.

V uvodu drugega dela je bil znova v glavni vlogi Mudrinski, ko je preigraval z leve strani po vrhu kazenskega prostora, nato pa s 17 metrov z nizkim strelom žogo poslal v levi spodnji kot vrat vratarja Koprivca. Mudrinski je z enajstim golom na vrhu lestvice strelcev ujel Koprčana Maksa Barišića.

Arnel Jakupović je slavil dva zadetka v mreži Brava. FOTO: NK Domžale

Vroče Domžale

Nogometaši Domžal so premagali Bravo s 3:0 (Arnel Jakupović 14., 61., Benjamin Markuš 56.), Domžalčani tako nadaljujejo uspešno serijo izidov v spomladanskem delu. Potem ko so po točki proti Taboru premagali Olimpijo in Koper, so danes vzeli mero še Bravu, ki je bil prav tako spomladi še neporažen.

Domači so zasluženo povedli v 14. minuti, ko je Enes Alić žogo po tleh poslal v kazenski prostor, približno z desetih metrov je nato zadel Arnel Jakupović, potem ko se je žoga od vratnice odbila v mrežo.

Benjamin Markuš je v 56. minuti podvojil prednost gostiteljev, ko je s 14 metrov malce z leve zadel za 2:0 z diagonalnim strelom. Na spomladanskih tekmah je že zbral dva gola in dve podaji. V 61. minuti pa je znova zadel Jakupović, svoj šesti gol sezone je dosegel malce z leve strani po podaji Senijada Ibričića.

Izidi, 23. kola:

petek:

Celje : Aluminij 3:2 (David Zec 17., Mićo Kuzmanović 67., Grigorij Morozov 84.; Martin Šroler 65.-11m, 76.)