Adams junak zmage Basla, v polfinalu Konferenče lige še Fiorentina, AZ Alkmaar in West Ham

Ljubljana, 21. 04. 2023 00.02 |

STA, A.V.
0

Nogometaši Fiorentine so se kljub domačemu porazu proti Lech Poznanju uvrstili v polfinale konferenčne lige. Tja so se po izvajanju enajstmetrovk uvrstili tudi nogometaši AZ Alkmaarja. West Ham je bil boljši od Genta s 4:1, Basel pa po podaljšku z 2:1 od Nice.

Fiorentina si je v prvem dvoboju v Poznanju priigrala lepo prednost 4:1 in si je danes obetala tekmo rutinsko in mirno pripeljati do konca. A temu ni bilo tako, saj so bili gostje s Poljske kljub manj ustvarjenim priložnostim precej strelsko učinkoviti.

Statistika tekme Nice vs. Basel
Statistika tekme Nice vs. Basel FOTO: Sofascore.com

Lech je v Firencah povedel že v deveti minuti prek Afonsa Souse. V drugem polčasu so nato udarili z dvema goloma v štirih minutah. Najprej je enajstmetrovko uspešno izvedel Kristoffer Velde, na 3:0 pa je povišal Artur Sobiech. Dobrih deset minut pred koncem je za vijolično zasedbo le zadel Riccardo Sottil, vse dvome o napredovanju v polfinale pa je v 92. minuti razblinil Gaetano Castrovilli.

V Alkmaarju je domači AZ nadigral belgijski Anderlecht. Nizozemci so že po 13. minutah vodili z 2:0 po dveh golih Vangelisa Pavlidisa. A do konca rednega dela se izid ni več spremenil, in ker se je prva tekma končala z enakim izidom so sledili podaljški. Tudi po teh je ostalo 2:0, v streljanju enajstmetrovk pa so bili bolj zanesljivi domačini.

Preko Genta se je v polfinale prebil angleški West Ham, ki je tokrat slavil brez večjih težav. Belgijci so sicer povedli po zaslugi Huga Cuypersa, a je Michail Antonio izenačil še pred koncem prvega dela. V drugem so bili za West Ham natančni še Lucas Paqueta z enajstmetrovke, Declan Rice in še drugič Antonio.

Prva tekma med Nico in Baselom se je v Švici končala z 2:2, danes pa je dolgo kazalo na francosko zmago. Nico je v deveti minuti v vodstvo popeljal Gaetan Laborde, štiri minute pred koncem rednega dela pa je izenačil Jean-Kevin Augustin in tekmo popeljal v podaljške, kjer so Švicarji slavili z zadetkom Kasima Adamsa v 98. minuti.