Drugi športi

Pia Babnik kljub odlični drugi rundi na koncu 50.

Rijad, 19. 02. 2024 06.25 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Slovenska golfistka Pia Babnik je turnir evropske serije Aramco v Savdski Arabiji končala na 50. mestu s tremi udarci nad parom. Tekmovanje s tretjim najvišjim denarnim skladom v tej seriji (4,64 milijona evrov) je dobila Tajka Patty Tavatanakit z 18 udarci pod parom.

Pia Babnik
Pia Babnik FOTO: AP

Patty Tavatanakit je bila predvsem prvi (66) in zadnji dan (65) daleč pred tekmicami na igrišču s parom 72 udarcev, s čimer si je tudi nabrala veliko prednost po štirih dneh tekmovanja. Zmagovalka je v žep pospravila 647.400 evrov. Drugo mesto je zasedla Nemka Esther Henseleit (-11), tretje mesto pa sta si razdelili Japonka Minami Katsu in Angležinja Charley Hull (obe -9). Edina slovenska predstavnica na turnirju Pia Babnik je predvsem drugi dan odigrala svojo najboljšo rundo v zadnjem letu. S petimi udarci pod parom igrišča je, kot poroča STA, ogromno nadoknadila in se uvrstila v rez oziroma v zgornjo polovico nastopajočih.

Prvi dan je 20-letnica sklenila s +6, tretji dan je bila dva udarca nad parom, zadnji dan pa je zaključila z 72 udarci za končnih +3. To je zadoščalo za 50. mesto in 18.415 evrov denarne nagrade.

Za Pio Babnik je to drugi turnir v sezoni ter drugi preboj v rez.