162171

Olimpia Milano novi italijanski prvak

Avtor: Rene Vidmar
18. 6. 2022, 22.50

Košarkarji milanske Olimpie so novi italijanski državni prvaki. Na šesti tekmi so v domačem Mediolanum Forumu s 81:64 odpravili Virtus iz Bologne. Finalno serijo so dobili s 4:2.

Olimpia Milano se je tako na najboljši možen način maščevala za lanskoletni debakel. Virtus je namreč tedaj v finalni seriji slavil s 4:0. Klub iz prestolnice Lombardije je tako prišel do že svojega 29. naslova italijanskih prvakov, prvega po letu 2018.

Gostitelji na domačem prizorišču ničesar niso prepuščali naključju. Igro so nadzorovali od prve do zadnje četrtine. Varovanci Ettoreja Messine so odločilno razliko naredili v prvi in tretji četrtini. Prvo so dobili s 29:16, tretjo pa s 19:10. Za slavje domačih je bil najbolj zaslužen Gigi Datome, ki je prispeval 23 točk.

1

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

2

3

Gajser po novih stopničkah: “Neverjetnim slovenskim navijačem sem želel pokloniti zmago” (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več