[4]
181731

CHL: Lulea po kazenskih strelih premagala Frolundo, drugi finalist Tappara (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
17. 1. 2023, 22.56

Po neodločenem izidu na prvi tekmi švedskega polfinala hokejske lige prvakov, je drugo dobila zasedba Lulee. Švedi so se tako uvrstili v veliki finale, kjer se bodo srečali s finskim prvakom Tapparo. Finci so zmagali na prvem obračunu proti švicarskemu Zugu. Povratni obračun v gosteh so prav tako dobili Finci. Slavili so s 3:2. Jan Muršak se s Frolundo tako poslavlja od tekmovanja.

Če je po prvi tretjini kazalo, da bomo spremljali napet dvoboj z malo zadetki, je druga tretjina hitro pokazala drugače. Domačini so povedli že v prvi minuti. Gol je dosegel Erik Gustafsson. Temu je sledil odgovor Frolunde, ki je priredila preobrat. V razponu treh minut sta zadela Filip Johansson in Joel Lundqvist. Vodstvo gostov ni zdržalo dolgo, saj je Lulea preko Jesperja Sellgrena izenačila že po dveh minutah. Vse je kazalo, da bosta ekipi v zadnjo tretjino vstopili z izenačenim izidom, ko je Isac Brannstrom domačine v zadnji minuti tretjine znova popeljal v vodstvo.

Video is not available for your country.

Na začetku zadnje tretjine je za goste izenačil Petteri Lindbohm. Do konca obračuna nobeni od ekip ni uspelo doseči novega zadetka in sledili so podaljški. Tudi v podaljšku ni bilo zadetkov in po kazenskih strelih je slavila domača zasedba.

Na drugem polfinalnem obračunu sta se udarila Zug in Tappara. Finci so prvo tekmo dobili z 2:0. V prvi tretjini so povedli Švicarji. Zadetek je dosegel Reto Suri. V drugi so Finci izenačili z zadetkom Patrika Virte, a so na začetku zadnje vodstvo z golom Fabricea Herzoga ponovno prevzeli domačini. V zadnjih minutah, ko so Švicarji krenili po izenačenje rezultata polfinala, so tekmo spreobrnili Finci in se uvrstili v finale. Strelca zadnjih dveh zadetkov sta bila Jori Lehtera in Petteri Puhakka.

Video, foto: Šport TV

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več