Rosberg opozarja Russlla: Hamilton sovraži izgubljanje

Avtomoto 21. Jun 20229:11 1 komentar

Nekdanji svetovni prvak formule ena, Nemec Nico Rosberg, je navdušen nad predstavami Georgea Russlla v njegovi krstni sezoni pri Mercedesu. A opozarja obetavnega Britanca, da njegov moštveni kolega Lewis Hamilton, s katerim je Rosberg štiri leta delil Mercedesovo garažo, sovraži poraze proti moštvenim kolegom.

Ob prevladi aktualnega svetovnega prvaka Maxa Verstappna, ki je na devetih dirkah letos slast zmage okusil kar šestkrat in ima pred nadaljevanjem sezone že 46 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem, je eden od hitov sezone 2022 tudi George Russell. 24-letni Britanec je po prestopu od Williamsa k Mercedesu sicer pričakoval boj za zmage, a ob manj konkurenčnem dirkalniku je vseeno pokazal fantastično formo.

Russell kaže razkošen talent

Svetovni prvak formule dve iz sezone 2018 je namreč prav vseh devet dirk končal med prvo peterico. Po trikrat je zasedel tretje, četrto in peto mesto. Trenutno je s 111 točkami četrti v seštevku dirkačev. Njegova konstantnost je navdušila tudi nekdanjega Mercedesovega dirkača in svetovnega prvaka iz leta 2016, Nica Rosberga.

“George opravlja res izjemno delo. Fenomenalno, ko pomislimo, kako težko je voziti ta dirkalnik. Biti tako konstanten, voziti tako dobro in brez napak ter iz bolida vselej izvleči maksimum … Briljantno. Na kvalifikacijah pred VN Kanade bi kot navijač pričakoval, da se bo zadovoljil s četrtim ali petim mestom, on pa je z gumami za suho stezo tvegal in skušal osvojiti pole position. Super miselnost,” je dejal 36-letni Nemec.

Nico Rosberg kljub tekmovalnem slovesu ostaja tesno povezan s F1. Foto: Guliverimage

Zdravo rivalstvo velik plus za ekipo

Russell je na devetih dirkah kar sedemkrat končal višje od moštvenega kolega, sedemkratnega svetovnega prvaka Lewisa Hamiltona. Ta je bil od novinca v moštvu boljši le na uvodu v sezono in v Kanado, ko je obakrat zasedel tretje mesto. Trenutno je v SP med dirkači šesti, 34 točk za mlajšim rojakom.

“Lewis vozi izvrstno. V tej sezoni je imel le veliko nesreče, veliko stvari se je obrnilo proti njemu. V Montrealu je imel vendarle normalen konec tedna in dosegel je odličen rezultat. Dirkaški par pri Mercedesu je zelo močan. Treba se je zavedati, da Hamilton sovraži poraze proti moštvenemu kolegu, zato je zelo motiviran in ekipo potiska naprej,” je še dodal Rosberg, zadnji, ki je ugnal Hamiltona v internem moštvenem boju. V sezoni 2016 ga je premagal za pet točk, osvojil svetovni naslov, nato pa se poslovil od kraljice motošporta.