Redni del DP-ja se je končal sredi decembra. V njem so ekipe po dvokrožnem ligaškem sistemu igrale po 14 tekem, najboljši po rednem delu pa so bili hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic, ki tudi branijo naslov prvaka.

Slavija Junior je zasedla drugo mesto, sledita pa Triglav in SŽ Olimpija. Zmaji so v prvem delu tekmovanja večinoma nastopali z mladimi igralci, le na oba derbija z Jeseničani so poslali najmočnejšo zasedbo.

Ljubljančani, ki so morali preložiti že štiri tekme tudi v Ligi IceHL, bodo prvo tekmo z mlado jeseniško zasedbo odigrali 17. januarja v Tivoliju. Novi termin tekme SIJ Acroni Jesenice – Maribor še ni določen.

Triglav je premagal MK Bled s 7:2. Gostje so prvo tretjino dobili z 2:1, nato pa so Kranjčani v drugi tretjini zabili štiri gole. Dvakrat je bil natančen Žan Zupan.

Slavija Junior je bila v napeti tekmi boljša od Celja s 4:3. Odločilni zadetek je dosegel Lovro Lapornik minuto in 20 sekund pred koncem.

Drugi tekmi teh parov sta predvideni za torek, 11. januarja.