Šeško z mojstrskim golom rešil neprepričljivo Slovenijo (VIDEO)

Nogomet 21. Mar 202420:51 > 20:58 2 komentarja
Benjamin Šeško je Slovenijo rešil pred porazom na Malti. FOTO: Guliverimages.

Slovenska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi na Malti razočarala in se komajda izognila blamaži. Z evrogolom v zaključku tekme jo je pred porazom rešil mladi Benjamin Šeško in poskrbel za remi z 2:2.

Slovenijo je na Malti s klopi vodil Boštjan Cesar, ki je zamenjal žalujočega Matjaža Keka (selektorju je v teh dneh umrl oče), v prvi pripravljalni tekmi na evropsko prvenstvo v Nemčiji pa se niso proslavila.

Slovenci so po polčasu vodili, potem ko je veliko napako domačega vratarja izkoristil Andraž Šporar, a niso navdušili.

V uvodnem delu drugega polčasa pa smo na Malti videli preobrat, ki so ga Maltežani zrežirali v vsega treh minutah. Najprej je z zelo natančnim strelom od daleč poskrbel Matthew Guillaumier, potem pa je mojstrsko s prostega strela zadel še Stephen Pisani.

Dolgo časa je kazalo na senzacionalno zmago Malte, kar bi bila za Slovenijo blamaža, potem pa je v 81. minuti po mojstrskem strelu od daleč za izenačenje in, kot se je izkazalo pozneje, tudi končni izid tekme zadel najmlajši v slovenski reprezentanci Benjamin Šeško.

V torek Slovence čaka še druga marčevska prijateljska tekma, ko bo v Stožicah spektakel. V Ljubljano s Portugalsko prihaja Cristiano Ronaldo.

Malta - Slovenija 2:2 (0:1)