151563

Olimpija izgubila zadnje srečanje rednega dela ICEHL

Avtor: Marko Premrl
27. 2. 2022, 21.02

Hokejisti Sž Olimpije so v tekmi 52., zadnjega kroga rednega dela lige ICEHL na Dunaju izgubili z ekipo Vienna Capitals z 0:4 (0:2, 0:1, 0:1).

Ljubljanski hokejisti so redni del lige ICEHL končali s porazom, ki pa ni bistveno spremenil stanja na lestvici. Že pred to tekmo so namreč Ljubljančani imeli v rokah uvrstitev med najboljšo šesterico, ki ima že zdaj zagotovljeno končnico tekmovanja. Zadnji dve mesti bosta dobili ekipi, ki bosta zmagali v dodatnih kvalifikacijah, v katerih bodo sodelovale ekipe na mestih od sedem do deset. Zadnje tri ekipe lige so že končale tekmovanje.

Pot do vsaj šestega mesta so zeleno-beli tlakovali s prejšnjimi tremi tekmami, ko so dosegli tri zmage, zadnjo v petek proti neposrednemu tekmecu Bolzanu s 3:2. Dan prej pa so premagali tudi Dunajčane s 5:2, zato so ti danes iskali način, da bi se oddolžili. Tekma je sicer odločala tudi o četrtem mestu, ki si ga je zagotovil zmagovalec dvoboja.

Na koncu je maščevanje Dunajčanom uspelo, saj danes sproščeni gostje niso bili tako nevarni. Že v prvi tretjini so si Dunajčani priigrali dva gola prednosti, potem ko je najprej Nicolai Mayer z natančnim strelom presenetil Žana Usa, potem pa je isti igralec izkoristil še številčno prednost.

Upe Ljubljančanov na morebiten preobrat pa je že v 21. minuti pokopal tretji gol Dunaja. Gostom ni stekla igra z igralcem več, čeprav so imeli v drugem delu dva “power-playa”.

V zadnji tretjini sta bila nevarna Blaž Tomaževič in Tadej Čimžar, a je bil zbran vratar Bernhard Starkbaumm. Ob koncu tretjine pa so gostje Usa že zgodaj potegnili iz vrat, kar je nato izkoristil Matt Bradley za potrditev zmage.

Končnico so si poleg današnjih tekmecev neposredno zagotovili še Salzburg, VSV Beljak, Fehervar in Pustertal, v dodatnih kvalifikacijah bodo igrali Orli Znojmo, KAC Celovec, Bolzano in Graz99ers, sezona pa se je že končala za Innsbruck, Dornbirn in Black Wings Linz.

VIR: STA

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več