Postojna se je rešila

V drugi košarkarski ligi je za deset klubov letošnja sezona končana, na parketu bosta le še finalista iz Škofje Loke in Novega mesta. Postojna je trpela za obstanek v ligi, a po zmagi s 56:49 uspela.. V tretji ligi kaže, da bosta Plama pur in Hidria igrala v polfinalu.

Sreda zvečer je prinesla dve odločitvi v drugi SKL. Košarkarji LTH Castingsa iz Škofje Loke so postali drugi finalisti tekmovanja. V odločilni, tretji tekmi so strli odpor žilavih igralcev iz Litije in se tako uvrstili v končni boj za napredovanje v prvo ligo. Finale, kjer Škofjeločane že čakajo Troti iz Novega mesta, se bo začelo 16. aprila v Škofji Loki, nadaljevalo 20. aprila v Novem mestu, morebitna tretja tekma pa bo na sporedu 27. aprila. Obstanek sta si zagotovili Postojna in Medvode, v tretjo SKL za moške pa sta izpadli ekipi AKK Branika in VBO Ljubljane.

Postojnčani so za obstanek morali zmagati, medtem ko so si Medvode zaradi boljše medsebojne razlike v družbi treh zelo izenačenih tekmecev že prej zagotovili obstanek. Kljub temu delo torbarjev ni bilo veliko lažje, saj so v tekmi, v kateri so trpeli tako košarkarji kot gledalci, ki so videli malo košev, odločale zadnje minute. Potem ko kar štiri minute ni bilo koša, je minuto in pol do konca Peter Meze domače vodstvo povišal na šest točk (53:47), po polaganju Davida Puriča za zaostanek Medvod 53:49, pa je vse dvome o obstanku s trojko odpihnil Sebastjan Borse, ključni igralec Postojne praktično vso sezono.

Nagode Postojna : Medvode 56:49

Dvorana ŠČ, gledalcev 100 sodnika: Pejič (Vrhnika) in Lesar (Ljubljana); četrtine - 17:16, 19:16, 9:13, 11:4. PVC Nagode Postojna: Meze 4, Jakobčič 11 (4:3), Zalar 10 (2:2), V. Petrović 8 (5:2), M. Petrovič, Borse 14 (11:5), Jogan 4 (4:2), Gombač 5 (4:2). Trener: Konstantin Subotić.

V tretji SKL so odigrali prve tekme četrtfinala končnice za napredovanje. Iz osmine finala sta se v ta del tekmovanja prebila Plama pur in Hidria, ki s tekmecema nista imela pretiranih težav. Bistriško moštvo je v gosteh premagalo Konjice z 78:64 . Po izenačenem prvem polčasu (37:39) so si gostje razliko nabirali v drugi polovici dvoboja. Že kot po tradiciji je imel osrednjo vlogo bistriški hrust Anže Srebovt s kar 29 točkami, s 17 točkami je bil drugi najboljši strele Siniša Miličević.

Hidria je doma pred številnim občinstvom (250 gledalcev je zapisal tehnični komisar) ugnala Vojnik s 85:67. Gostje so Idričanom nekoliko zapretili le v tretji četrtini dvoboja. Povratne tekme bodo že danes in jutri.