Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

sta
sta
0 28.11.2022 22:15:58

Portugalci v osmini finala: Ronaldo je proslavljal gol, ki pozneje ni bil pripisan njemu

Portugalska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Katarju v drugem krogu skupine H premagala Urugvaj z 2:0 (0:0) in se prebila v osmino finala.

Portugalska je po golih Bruna Fernandesa v 54. in 93. minuti strla odpor Urugvaja. Po drugi turnirski zmagi si je že zagotovila nastop v izločilnih tekmah, pred današnjo zmago je bila v Katarju boljša tudi od Gane s 3:2. Poleg Portugalcev so se med 16 prebili tudi Francozi in Brazilci.

Po dveh krogih je Portugalska zbrala šest, Gana tri, Urugvaj in Južna Koreja pa po eno točko. Para zadnjega kroga sta Gana - Urugvaj in Južna Koreja - Portugalska, obe tekmi se bosta v petek, 2. decembra, pričeli ob 16. uri.

V prvem polčasu je bila pobuda na strani Portugalcev. Kljub očitni premoči in kar 70-odstotni posesti žoge si izrazitih priložnosti niso priigrali. Še najbolj resno akcijo so v prvi polovici tekme uprizorili Urugvajci v 32. minuti, ko je Rodrigo Bentancur povsem premešal portugalsko obrambo, njegov strel z desetih metrov pa je Diogo Costa bravurozno ubranil.

Izbranci 68-letnega portugalskega selektorja Fernanda Santosa so v drugem polčasu, ki jo je uvodoma "začinil" vdor navijača na igrišče z mavrično zastavo, le zlomili odpor Južnoameričanov.

V 52. minuti je bil Joao Felix malenkostno nezbran pri strelu z lepega položaja, le dve minuti kasneje pa je povedla z 1:0, ko je Bruno Fernandes z leve strani podal zavito žogo v urugvajski kazenski prostor, Cristiano Ronaldo je visoko skočil in zmedel vratarja Rocheta, tako da je okroglo usnje končalo za njegovim hrbtom: Cristiano Ronaldo se je veselil zadetka, kot da bi ga dosegel on, toda pozneje so ga pripisalu 'podajalcu' Fernandesu.

Po zadetku so se Portugalci povlekli v obrambo, Urugvajci so si priigrali dve lepi priložnosti, izenačujočega gola pa niso dosegli. Obe akciji sta zrežirala rezervista: v 75. minuti je žoga po strelu Maximiliana Gomeza zadela okvir vrat, tri minute kasneje pa je Luis Suarez iz bližine streljal mimo vrat.

V izdihljajih tekme je iranski sodnik Alireza Faghani po posredovanju Vara pokazal na 11-metrovko zaradi igranja z roko Joseja Gimeneza v svojem kazenskem prostoru, neusmiljen eksekutor z bele pike pa je bil Fernandes, ki je v končnici zapravil še dve lepi priložnosti za "hat-trick".

Portugalska - Urugvaj 2:0 (0:0)
Lusail - Stadion Lusail Iconic. 88.668,gledalcev. Sodniki: Faghani, Mansouri, Abolfazli (vsi Iran).
Strelec: 1:0 Fernandes (54), Fernandes (93, enajstmetrovka).
PORTUGALSKA: Costa, Cancelo, Dias, Pepe, Mendes (od 42. Guerreiro), Carvalho (od 82. Palhinha), Neves (od 69. Leao), Fernandes, Silva, Felix (od 82. Vitinha), Ronaldo (od 82. Ramos). Selektor: Fernando Santos.
URUGVAJ: Rochet, Gimenez, Godin (od 62. Pellistri), Coates, Varela, Valverde, Bentancur, Vecino (od 62. de Arrascaeta), Olivera (od 86. Vina), Cavani (od 73. Suarez), Nunez (od 73. Gomez). Selektor: Diego Alonso.
Rumeni kartoni: Neves, Felix, Dias; Bentancur, Olivera.